ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Szkła asferyczne
  • sanqi2
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 czerwca 2018, 10:37

    Szkła asferyczne

    autor: sanqi2 » 28 czerwca 2018, 10:45

    Witam wszystkich. Mam pytanie, głównie z ciekawości. Zamówiłam sobie okulary, mam dość dużą wadę na prawym oku (-6,25 i cylinder). Chciałam uzyskać efekt zredukowanego pomniejszenia oka, zależało mi na tym bardziej niż na mniejszej grubości szkieł. Optyk zaproponował mi jakieś magiczne szkła i nie wytłumaczył dokładnie, czym różnią się ona od zwykłych, za to różnica w cenie była bardzo zauważalna. Optyk powiedział mi, że te szkła "redukują efekt słojów" i że mają "większe środki optyczne". Jestem ciekawa, co miał na myśli, za co zapłaciłam. Czy mogą to być to po prostu szkła asferyczne lub podwójnie asferyczne? Wiem, ze nikt mi tu nie odpowie z całą pewnością, ale czy można coś przypuszczać na ten temat? Nie będę już wracać do optyka i dopytywać, bo jest w innym mieście, ale jestem po prostu ciekawa, łatwiej mi pomęczyć specjalistów na forum :D

    Dodam, że efekt mnie nie powalił, dlatego chciałabym wiedzieć, jakie szkła zamówić następnym razem, żeby było lepiej.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Szkła asferyczne

    autor: optometrysta.pl » 03 lipca 2018, 18:46

    Może nie będzie lepiej, efekt pomniejszenia oka przy soczewkach ujemnych będzie zawsze, a im większa wartość soczewki tym większe pomniejszenie. Soczewki asferyczne „zmniejszają”te pomniejszenie ale w stosunku do soczewki o sferycznej kontrukcji, efekt będzie zawsze.
    Jedynie brak okualarów lub soczewki kontaktowe powodują, że oko jest „naturalnej” wielkości.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości