ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Zbyt drogie soczewki?
  • tomekkoko
    Posty: 0
    Rejestracja: 27 kwietnia 2018, 09:00

    Zbyt drogie soczewki?

    autor: tomekkoko » 27 kwietnia 2018, 09:19

    Witam,
    Moje obecne soczewki to:
    ------Sph-Cyl-Ax
    OP -4,25-4,0-95
    OL -4,50-4,0-90

    Wiem, że to było dawno (2015r). Za soczewki hoya HL70 HARD-VLM zapłaciłem 400zł u mojego poprzedniego optyka.
    Wczoraj byłem u innego, ze względu na brak oprawek z nakładką przeciwsłoneczną u mojego starego optyka. Zaproponował mi nowe soczewki essilor z indeksem około 1.7 za ponad 600zł jedna (za najmniejszy index soczewka kosztowała ponad 1000zł!).
    Dlaczego mamy taką różnice? Jakie znajdę soczewki w essilor w podobnej cienie i parametrach? Pracuje często w zapylonym środowisku, gdzie czasami nie ma czasu na umycie i przetarcie szkieł szmatką tylko robię to po "barbarzyńsku" wycierając w koszulę. Trochę szkoda mi wydać 1500zł na szkła z oprawkami, zwłaszcza, że mam jeszcze dwie pary szkieł w dobrym stanie.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Zbyt drogie soczewki?

    autor: optometrysta.pl » 27 kwietnia 2018, 11:21

    O ceny musi pan pytać po salonach,
    natomiast soczewki z cylindrem -4,00 u większości jak nie wszystkich są pozazakresowe a więc wykonywane w systemie recepturowym.

    Poza tym porównując cenę te 400zł nie napisał pan indeksu w jakim posiadał soczewki - jego brak może świadczyć o podstawowym współczynniku 1.5 - zatem jak można porównać dwa różne produkty.

    Proszę udać się do optyka który potrafi w miarę optymalnie dobrać oprawkę uwzględniając pana receptę a i nie koniecznie trzeba "uderzać" w najwyższe.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 19 gości