ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Transitions V - zawiedziony klient :/
  • Flix
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 października 2006, 19:09
    Lokalizacja: Pozna??

    Transitions V - zawiedziony klient :/

    autor: Flix » 17 października 2006, 22:39

    Jako ze w starych okularach zaczynalem slabo widziec :) w sirepniu tego roku postanowilem sprawic sobie nowe soczewki. Postanowilem sprawic sobie fotochromy, wiec sprzedawca polecil mi soczewki Transitions V, ze niby takie super i wogole najnowszej generacji :) Qrcze 600zl to sporo dla mnie :/ no ale okularow nie wymienia sie co dzien wiec powiedzialem ok.

    Po odebraniu okularow soczewki faktycznie robily niezle wrazenie, szybciutko sie zaciemnialy, szybciutko odbarwialy i ogolnie pierwszy raz widzialem tak wyraznie :) Bylo wiec wszystko super, tylko troche znajomi sie nabijali ze zafundowalem sobie same szkla za tyle za ile niektorzy calych okularow nie maja :)

    I do tej pory wszystko bylo ok. Ale jakis miesiac temu zauwazylem ze na powierzchni szkiel pojawily sie rysy :/ a teraz jest juz ich calkiem sporo :( masakra :/ dla porownania odgrzebalem poprzednie soczewki (najtanszy plastik z antyrefleksem) no i na tych starych ktore nosilem przez 3 lata jest mniej rys niz na tych nowych ktore maja 3 miesiace ?!?!?!?! Do tego na krawedziach soczewek sa jakby odpryski warstwy ktora sie zaciemnia (choc to akurat w niczym nie przeszkadza).

    Wiec ogolnie jestem bardzo zawiedziony tymi soczewkami :cenzura: Nikomu ich nie polece! Nie sadzilem, ze za 600zl dostane soczewki ktore bede musial po roku wyrzucic bo beda tak porysowane!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 października 2006, 13:28

    Flix pisze:Ale jakis miesiac temu zauwazylem ze na powierzchni szkiel pojawily sie rysy a teraz jest juz ich calkiem sporo masakra dla porownania odgrzebalem poprzednie soczewki (najtanszy plastik z antyrefleksem) no i na tych starych ktore nosilem przez 3 lata jest mniej rys niz na tych nowych ktore maja 3 miesiace ?!?!?!?! Do tego na krawedziach soczewek sa jakby odpryski warstwy ktora sie zaciemnia (choc to akurat w niczym nie przeszkadza).
    Czy aktualne okulary tez maja powloke AR? O tym Pan nie wspomnial, sa na rynku dostepne powloki antyrefleksyjne, ktore charakteryzuja sie oleofobowoscia oraz sa duzo "twardsze" od "tradycyjnych"

    Jaka ma Pan oprawe, bo sam "odprysk" z siebie nie powstal, co moze swiadczyc o niezbyt roztropnym traktowaniu okularow (tym samym soczewek)

    Czy udal sie Pan na konsultacje do optyka u ktorego Pan dokonal zakupu? Zawsze jezeli wada okazuje sie byc fabryczna okularki sa odsylane do ekspertyzy i wymieniane sa soczewki na nowe. A wady fabryczne zdarzaja sie w kazdym przedsiebiorstwie, bo bledow nie popelnia ten, ktory nic nie robi.

    Bardzo rzadko spotykam sie aby po 3miesiacach, ktos mial bardziej porysowane soczewki w porownaniu do starszych - biorac pod uwage takie samo podejscie odnosnie pielegnacji okularow.

    Czy dostal Pan certyfikat jakosci soczewek Transitions? Kazda renomowana firma je daje i optyk przekazuje go klientowi na znak zakupu wlasnie soczewek Transitions V.
  • Flix
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 października 2006, 19:09
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Flix » 19 października 2006, 12:01

    Soczewki maja powloke AR, ale nie wiem dokladnie jaka :? Obraz odbijajacy sie w soczewkach jest zielonkawy.

    Te odpryski powstaly chyba przy obrobce soczewek, sa przy krawedziach, gdzies 0.5mm lub mniejsze. Ale to akurat w niczym nie przeszkadza.

    Certyfikat otrzymalem, z okularami obchodze sie tak samo jak z poprzednimi.
    Nowe soczewki nie byly oczywiscie porysowane :) chyba ze mozna za wade fabryczna to ze sa tak miekkie :?

    Ale i tak nie mam czasu na jakiekolwiek reklamacje bo wyjezdzam wlasnie do Anglii.
  • Awatar użytkownika
    remkow
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 17
    Rejestracja: 26 lutego 2007, 21:32
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: remkow » 26 lutego 2007, 23:29

    to jest problem transition-??w, s? one mi?kkie, ale to w niczym nie t?umaczy ?le za?amanych kraw?dzi, to nie ma nic wsp??lnego...
    Na tej podstawie da sie je zareklamowa?, i albo zrobi? to po?adnie albo b?d? musieli zam??wi? nowe!

    Ja takie robie na miejscy nawet progresy, szkoda ?e jeszcze po ar musze wysy?a?:)

    nawet jak by firma nie da?a certyfikatu, ?e to Transition`s "V" to i tak da sie to odrazu zauwa?y? pr?dko?ci? reakcji na promienie uv:)
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości