ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Problem z nowymi okularami, prosze o pomoc
  • Nune
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 marca 2018, 19:32

    Problem z nowymi okularami, prosze o pomoc

    autor: Nune » 24 marca 2018, 19:34

    Witam! Jako, że aktualnie przebywam poza granicami kraju nie bardzo mam do kogo zwrócić się o pomoc z moim okularowym problemem.

    Od czerwca 2017ego mam nowe okulary. Moc -6,5 na obu oczach, "pocieniane" szybki (Nulux 1,6 HVL), rozstaw źrenic 28, brak cylindrów.

    Początkowo nowe szybki miały być wmontowane w moje stare oprawy, ale chwilę przed wykonaniem okularów zdecydowałam (po telefonicznej konsultacji z pracownikiem zakładu optycznego), że przyniosę inne, nowe oprawy (co miało nie stanowić problemu)

    Mam jednak wrażenie, że coś zostało źle wykonane lub przeoczone (jakiś pomiar). W moich nowych okularach widzę dobrze do pewnego momentu. W domu nie zauważam różnicy, ale na zewnątrz już tak. W celu dostrzeżenia czegoś w dali muszę przesuwać okulary wysoko na nos..jeśli minimalnie mi się zsuną mój obraz przestaje być ostry. Czasami też tekst na plakacie jest jakby podwójny, nie widzę też dobrze patrząc na boki. W poprzednich okularach tak nie miałam, na każdej wysokości okularów widziałam tak samo.

    Bardzo się męczę i nie wiem co robić. Nie jestem w stanie teraz zareklamować okularów (za które zapłaciłam niemałą kwotę), gdyż jestem daleko od ojczyzny. Zastanawiam się jednak czy nie pójść tu do optyka lub optometry w celu sprawdzenia obu par okularów (starych i nowych) i "zdiagozowania" co może być nie tak. Proszę o pomoc. Nie wiem już co robić.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Problem z nowymi okularami, prosze o pomoc

    autor: optometrysta.pl » 24 marca 2018, 20:13

    Czy po dostarczeniu nowych okularów jakieś dodatkowe „pomiary” zostały wykonane?
    Problem jaki Pani opisuje, może być spowodowany zbyt „niskim”montażem, dlatego podnosząc do góry obraz staje się wyraźniejszy. Czy oprawki mają nanośniki? Może wystarczy je lekko wyregulować. Myślę, że tam gdzie Pani przebywa chętnie pomogą jeżeli problem uda się rozwiązać dopasowaniem oprawki. Jeżeli nie - warto chciażby wystosować się w miejsce zakupu mailowo, telefonicznie celem próby rozwiązania sprawy.
  • Nune
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 marca 2018, 19:32

    Re: Problem z nowymi okularami, prosze o pomoc

    autor: Nune » 24 marca 2018, 21:22

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź! W końcu mam już jakiś "trop", bo naprawdę z tej całej niemocy nie wiedziałam już czy sobie coś wymyśliłam czy naprawdę jest coś nie tak. Jednak po 20 latach noszenia okularów i soczewek jestem już w stanie wyczuć różnice i ewentualne niedogodności.

    Po dostarczeniu nowych oprawek nie zostały wykonane dodatkowe pomiary (chyba, że później, gdy już nie było mnie w zakładzie optycznym?). Zaznaczałam jednak kilkakrotnie, że są to inne oprawki od tych, które przyniosłam na początku, ale za każdym razem zapewniano mnie, że nie ma problemu.

    Po odebraniu już gotowych okularów otrzymałam jedynie karteczkę, na której podana jest tylko sfera -6,5 i PD/ 28,
    w pozostałych okienkach (cylinder, oś, pryzmat, baza ?) nie ma nic (nie wiem, być może to jakaś tajemnica).
    Dostałam też gwarancję, że moje szkła są oryginalnymi szkłami firmy Hoya oraz że są to okulary jednoogniskowe z antyrefleksem.

    Moje aktualne oprawki nie mają nanośników, poprzednie też nie miały (ale rzeczywiście lepiej trzymały się na moim wąskim nosie). Próbowałam już też kontaktować się drogą mailową z zakładem optycznym, w którym okulary zostały wykonane, ale do dziś nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.

    Czy moje obecne oprawki dałoby radę w jakiś sposób nagiąć lub ulepszyć? Naprawdę chciałabym uniknąć kolejnych dużych kosztów, związanych z nowymi oprawami i szkłami.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Problem z nowymi okularami, prosze o pomoc

    autor: optometrysta.pl » 24 marca 2018, 21:58

    Podwyższanie okularów dla lepszego widzenia przy soczewkach asferycznych (którę Pani posiada) może być powodem ich za niskiego montażu. Pytałem o te „dodatkowe” pomiary, gdyż powinna zostać wyznaczona wysokość montażu (nie można tego „przenieść z poprzednich okularów)

    Można by spróbować ze zmianą kąta nachylenia oprawek ale też nie wiem jak dużo są „obniżone” środki optyczne.
    Proszę udać się tam gdzie Pani przebywa do optyka, może uda się coś poprawić w komforcie widzenia.
    Jeżeli nie, pozostaje tylko wymiana soczewek i ich prawidłowy montaż po wyznaczeniu wysokości montażu.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości