ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
jak się mają szkła starego typu do nowocześniejszych?
  • elmo141
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 09 sierpnia 2006, 16:22
    Lokalizacja: polska

    jak się mają szkła starego typu do nowocześniejszych?

    autor: elmo141 » 11 października 2006, 11:30

    Witam
    Pojawi?em si? tu ju? z jednym zagadnieniem
    http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=213

    b?dzie to w pewnym sensie ci?g dalszy.

    Niestety, mimo zmiany szkie? na s?absze (bli?esz starym szk?om), odwiedzenia kliku optyk??w i okulist??w, przebadania si? ponownego, dalej odczuwam znaczny dyskomfort. Wg optyka stare i nowe okulary s? ustawione niemal identycznie - starsze byly troche ?le skonfigurowane, nowe sa ju? ustawione prawid?owo. Widz? troch? wyra?niej, ale jakbym nie m??g? si? skoncentrowa?, mam wra?enie ?e kr?ci mi si? w g?owie, odczuwam te? b??le g?owy. U?ywam nowych ju? prawie 2 tyg.

    Po ca?ym dniu prawe oko (to z ubytkiem t?czowki) jest jakby "rozgrzane", spuchni?te, troche za?zawione. Lewe (zdrowe) generalnie znosi to dobrze. Gdy zak?adam okulary rano widz? ok, potme jest gorzej, a po po?udniu najgorzej. Spokojnie jest gdy jest ciemniej, ale gdy jestem na ulicy, czy du?o ruchomych obiekt??w, ?wiatel i cieni to wtedy czuj? sie najgorzej.

    Skoro okulary s? dobrze dobrane by? mo?e to kwestia nowoczesno?ci szkie?:
    - stare szk?a to fotochromy, ale starszej generacji, sprzed 3 lat, maj? lekko zielonkawy kolor, nie rozjasniaj? si? do pe?nej przjerzysto?ci
    - nowe to Trasitons V, czyli szybkie ?ciemnianie i rozja?nianie, wi?ksza przejrzysto?? itd.

    Gdy w gabinecie przymierzano mi okulary optyczne z tak? sama moc? szkie? bylo OK. to s? szk?a zwyczajne, nie ?adne Transitions.

    Mo?e tu le?y problem mojego widzenia i kiepskiego samopoczucia?
    Strasznie denerwuje mnie ta sytuacja. Co mo?na by zrobi??
    dzi?ki
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:01 przez elmo141, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    remkow
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 17
    Rejestracja: 26 lutego 2007, 21:32
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: remkow » 26 lutego 2007, 23:35

    Nale?y sprawdzi? dok?adnie stare okulary i zobaczy? jak duzy by? b??d i na czym on polega?, czy by?o to przesuni?te pd czy zmiana k?ta cylindra.
    W zale?no?ci od recepty mo?e to mie? ogromny wp?yw, nawet jak nowe okulary zrobione sa w granicach dopuszczalnych tolerancji...
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości