ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Dobór szkieł dla dalekowidza
  • micdob89
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 czerwca 2017, 20:30

    Dobór szkieł dla dalekowidza

    autor: micdob89 » 04 czerwca 2017, 20:57

    Witam wszystkich Użytkowników,

    Nadeszła pora zmiany okularów i mam nie lada problem. Okulary to istotna część mojego życia, tak więc po zapoznaniu się z informacjami dostępnymi w internecie na forach polskich oraz zagranicznych dot. aktualnych osiągnięć w dziedzinie soczewek okularowych ruszyłem do okolicznych optyków. Niestety, każdy z optyków, których odwiedziłem miał zupełnie różne koncepcje na temat szkieł, które powinienem zamówić. Bardzo zaciekawiła mnie koncepcja soczewek spersonalizowanych (Zeiss iScription, Hoya Identity V+), jednak niektórzy z optyków mówili, że szkoda na nie pieniędzy i proponowali 'zwykłe' wypasione soczewki (podwójna asfera itp.). Moim priorytetem przy wyborze soczewek jest optymalizacja stosunku grubość/jakość widzenia oraz możliwość dołożenia fotochromu. Od lat używam soczewek asferycznych w wysokim indeksie (>=1.67). Oprawki zawsze dobieram pod wadę (tak żeby soczewki jako tako wyglądały). Moja wada to:
    O.P: +6,25 cyl. -1.25 oś 170
    O.L: +6,25 cyl. -1.5 oś 10.
    Zarabiam na życie oczami(praca przy komputerze) także jest to ważna inwestycja w dłuższej perspektywie czasu, więc cena soczewek nie jest najważniejszym kryterium wyboru, chociaż nie chciałbym przeznaczać na nie więcej niż 3000zł, no chyba że są jakieś soczewki, które deklasują konkurencję i naprawdę warto.

    Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc/sugestie w wyborze soczewek.

    Pozdrawiam
    Michał
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości