ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Astygmatyzm, drgające oko, zmiana cyl. o ćwiartkę
  • nelro
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 maja 2017, 14:12

    Astygmatyzm, drgające oko, zmiana cyl. o ćwiartkę

    autor: nelro » 17 maja 2017, 14:35

    Dzień dobry wszystkim, jestem tutaj nowy, a trafiłem na te forum bo szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dotyczące korekcji wzroku.
    Od prawie 5 lat nosze okulary cylindy i do tego fotochromy:
    - OP sfera plan, cyl. -1,25 oś 75st
    - OK sfera plan, cyl -1,25 oś 95st
    i od jakiegoś czasu podczas dłuższego siedzenia przed komputerem (2 monitory w pracy i ok 8h) zacząłem odczuwać takie jakby drganie prawego oka, dziwny ból wewnątrz gałki, jakość widzenia w porządku, czasami jakby oko łzawiło.
    Pod koniec kwietnia odwiedziłem okulistę żeby ewentualnie dobrać nowe szkiełka bo pomyślałem, że skoro taki objaw to szkła za słabe. Dobierając szkła ustawiła mi okulary podobnie do tych co obecnie nosiłem i kazała odczytać literki z tablicy, po chwili zmieniła na inne i spytała jak widzę. Odpowiedziałem, że prawie podobnie do poprzedniego ustawienia (przy czym nie powiedziała mi jakie szkiełka mi tam montowała). Na to powiedziała, że skoro jakość widzenia jest zbliżona to nie będzie dawała mocniejszego szkła i przepisała mi:
    - OP sfera 0, cyl. -1.0 oś 70st,
    - OK sfera 0, cyl. -1.0 oś 95st.
    Czyli jak widać słabsze. No i takie też okularki wykonałem. Po założeniu ich miałem świdrowanie w prawym oku które po 2 dniach przeszło, ale od razu zauważyłem że widzę inaczej niż w starych. Z tym, że te nowe okularki wziąłem białe, ale z filtrem światła niebieskiego, które de facto zmienia trochę postrzeganie barw, zmienia na cieplejsze przez co zastanawiam się czy to nie powoduje utraty na ostrości?. Przez kilka dni ponosiłem te okulary (potrzebowałem białe do różnych czynności) ale chce zrobić jeszcze fotochromy i mam dylemat, czy robić wg nowej czy starej recepty bo różnica jest niewielka choć z daleka w starych widzę ostrzej, ale odczuwam ten dyskomfort z tym prawym okiem po dłuższym siedzeniu przy komputerze w pracy. W nowych tego nie odczuwam... Czy ten dyskomfort może być spowodowany za "mocnym" szkłem na prawym oku?
    Wieczorem i w nocy też ostrzej widzę w starych pomijając fakt dodatkowych poświat nad świecącymi przedmiotami (chyba przypadłość astymatyzmu...).
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości