ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Astygmatyzm +0,5 oś 90st.
  • Szklanka45
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 maja 2017, 20:06

    Astygmatyzm +0,5 oś 90st.

    autor: Szklanka45 » 16 maja 2017, 20:18

    Jestem nowy i witam wszystkich.
    Kilka godzin temu byłem u okulisty na badaniu oczu. Okazało sie, że mam astygmatyzm wrodzony +0,5 oś 90 stopni (cokolwiek to znaczy :P)
    Dostałem oferte szkieł z firmy JZO z antyrefleksem (chyba cylindry) w przedziale cenowym od 140 do 440zł. Gdybym zdecydował się kupić takie okulary to czy jest mozliwość aby były 'wszystko w jednym' tj. ochrona przed oslepiającymi samochodami wieczorem, kilkugodzinne siedzenie przy komputerze, czytanie, czy nawet spawanie? Może ktoś zna tą firme i poleciłby mi wariant niezbyt drogi ale spełniający moje potrzeby. Czy w moim wypadku moge chodzić w tych okularach zawsze a nie tylko przy komputerze czy w samochodzie? Proszę o pomoc ponieważ to mój 'pierwszy raz' z wadami wzroku :)
    Mam 27 lat
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Astygmatyzm +0,5 oś 90st.

    autor: optometrysta.pl » 16 maja 2017, 21:29

    Nie, nie ma wszystkiego w jednym.

    Jak chce Pan soczewki okularowe (w każdej z firm produkujących soczewki okularowe)
    - do komputera - to np. takie które odcinają nadmiar emitowanego światła niebieskiego (np. Hoya Blue Control, Essilor EyeZen)
    - do samochodu - są takowe (np. Hoya EnRoute, JZO EyeDrive)
    - uniwersalne, które nie spełniają aż tak wymogów co do w/w to po prostu z powłoką antyrefleksyjną

    Proszę sobie poczytać o tych produktach.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości