ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Źle widzę w nowych okularach :(
 • annp93
  Posty: 1
  Rejestracja: 05 maja 2017, 12:10

  Źle widzę w nowych okularach :(

  autor: annp93 » 05 maja 2017, 12:17

  Witam,
  niedawno postanowiłam wyrobić nowe okulary. Wcześniej udałam się do okulisty w celu badania wzroku. Wada mi się nie zmieniła. Pani doktor wystawiła mi receptę na okulary następującą:
  OP -5,0, cylinder -1, oś 75 stopni
  OL -4,75 cylinder -1, oś 95 stopni
  Niestety nie znałam dokładnych parametrów obecnych okularów (a recepta miała być na takie same szkła). Wyrobiłam nowe okulary wydając 320 zł na szkła, które miały być indeksowane i z różnymi innymi bajerami...no i okazało się, że widzę w nich źle :-( Wydawało mi się to niemożliwe, więc wygrzebałam kwitek za stare okulary i parametry nieco się różniły. Były one następujące:
  OP -5,0, cylinder -0,75, oś 80 stopni
  OL -4,75, cylinder -0,75, oś 100 stopni
  Zastanawiam się czy te różnice mogą powodować to że widzę nieostro w nowych okularach??? Ostro widzę tylko na wprost, a patrząc lekko w bok widzę już niewyraźnie...
  Byłam u optyka i pani powiedziała, że te różnice w stopniach są nieznaczące...ale sama nie wiem? Gdzieś czytałam, że przy moich cylindrach tolerancja błędu stopnia osi cylindra wynosi 2 albo 3 stopnie.
  A, recepta na nowe okulary została wystawiona w taki sposób, że pani dr wsadziła je do takiej maszyny, która podała parametry szkieł. Czy to przez to urządzenie pieniądze zostały wyrzucone w błoto? :(
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości