ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Wybór szkieł
  • Issabell
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 21:07

    Wybór szkieł

    autor: Issabell » 13 kwietnia 2017, 21:22

    Witam serdecznie,

    Chciałabym prosić o poradę dotyczącą zakupu szkieł okularowych. Niestety w dwóch punktach w których byłam radzą mi zupełnie co innego, w internecie wyczytałam jeszcze coś innego i właściwie nie wiem co powinnam wybrać.

    Moja wada to OP - 6,5, OL - 8,00, brak cylindra i osi (cylinder wyszedł 0,25, więc poinformowano mnie, ze nie warto go robić)
    W jednym miejscu polecono mi:
    HOYA Hilux 1.6 HI-Vision LONGLIFE lub HOYA Nulux 1.60 HI-Vision LONGLIFE, Pani oczywiście próbowała wytłumaczyć mi różnicę, ale kompletnie nie wiem czym to się konkretnie przy mojej wadzie różni, albo raczej która będzie dla mnie korzystniejsza....
    dlatego udałam się w celu sprawdzenia informacji do innego punktu, a tam powiedziano mi, że przy tak dużej wadzie nie warto iść w 1,6 tylko 1,67 i polecono mi:
    HOYA Hilux 1.67 HI-Vision LONGLIFE lub Stylis 1.67 Crizal Forte UV

    i po tej wizycie kompletnie jestem zmieszana, bo nie wiem tak naprawdę na co powinnam zwrócić uwagę i kto ma "rację"
    Czy może mi ktoś z Państwa podpowiedzieć, które soczewki tak naprawdę będą dla mnie lepsze? Dodam jeszcze, ze pracuję przy komputerze (ok. 8 godzin dziennie, czasem nawet i 9)
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Wybór szkieł

    autor: optometrysta.pl » 14 kwietnia 2017, 01:14

    A co Pani rozumie pod pojęciem "najlepsze"? Pod jakim względem?

    Jeżeli chodzi o właściwości optyczne najlepsze z tych 4-ech produktów będzie miał hilux 1.6 (czyli pierwsza wymieniona przez Panią soczewka)
    Poza tym jeżeli chodzi o grubość, bardzo wiele ma tutaj do czynienia odpowiedni dobór oprawy - jeżeli Pani chce znać orientacyjne grubości już "wykonanych" okularów, proszę poprosić o to optyka
  • Issabell
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 kwietnia 2017, 21:07

    Re: Wybór szkieł

    autor: Issabell » 14 kwietnia 2017, 07:48

    Dziękuję za odpowiedź. "Najlepsze" czyli dające najlepszy komfort i ostrość widzenia, niemęczące wzroku przy dłuższym siedzeniu przy komputerze i stosunkowo lekkie.
    Zdaje sobie sprawę, że przy takiej wadzie soczewki nie będą najcieńsze, chociaż zastanawiam się, czy różnica między 1,6 a 1,67 będzie w ogóle odczuwalna? Może to głupio zabrzmi, ale do tej pory szłam do optyka, wybierałam oprawki, mówiłam że chcę mieć cieńsze szkła, żeby nie było ich bardzo widać i właściwie tyle...nigdy nie przywiązywałam do tego takiej wagi, a wychodzi na to że jednak to ma duże znaczenie....

    Ponieważ jestem w tych sprawach totalnym laikiem, to nie wiem na co zwracać uwagę i czy może są jakieś inne "lepsze" soczewki od tych wymienionych przeze mnie, w podobnym przedziale cenowym?
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości