ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Zestaw okularów
  • mallior
    Posty: 0
    Rejestracja: 18 października 2016, 15:30

    Zestaw okularów

    autor: mallior » 18 października 2016, 15:41

    Witam,

    planuję zakup pierwszych okularów. Mam małą wadę, zalecone -0,75 i cylindry 0,25. Trochę dziwne bo po upośledzeniu oka (krople) miałem średnią na jednym oku -0,5 a drugie- 0,75. Więc czemu takich okularów nie przepisała?

    Okulary chcę głównie używać w samochodzie bo w życiu codziennym wada tak mocno mi nie przeszkadza. Szukałem złotego środka ale nie ma jednych okularów jakie by spełniały wszystkie wymogi. Mój budżet to 1200 pln i chyba najsensowniej go podzielić na dwie pary:

    1 para: antyrefleks + filtr uv + eyedrive lub drivesafe (opcjonalnie)
    2 para: antyrefleks + filtr uv + przyciemnienie (jaki kolor? szary/brąz) + polaryzacja (np. Xperio)

    Fajne są drivewear ale nie mieszczą się w moim budżecie. Mało jest w internecie informacji o eyedrive i drivesafe, zresztą nie wiem czy to nie jest samo...

    Jak oceniacie mój wybór czy ma sens? Czy starczy budżetu na dwie takie pary? Czy warto do czegoś dopłacić/zrezygnować? Wiem, że okulary nie mogą być zbyt grube aby nie zasłaniały pola widzenia.
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości