ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Optometrysta Warszawa
  • kekoludek
    Posty: 0
    Rejestracja: 01 czerwca 2016, 00:20

    Optometrysta Warszawa

    autor: kekoludek » 01 czerwca 2016, 00:40

    Witam,
    Znalazłem podobny temat sprzed 4 lat, ale nie chciałem odkopywać. Domyślam się też, że mój post nie będzie zbyt mile widziany, ale nie wiem już do kogo mam się zwrócić o pomoc. Dziesiątki wizyt u okulistów i optyków, niby "najlepszych w mieście", i ciągle nie mam dobrze dobranych okularów, za to mam tysiące straconych złotych, a przyznam, że do najbogatszych póki co nie należę. Dopiero pół roku temu dowiedziałem się o "optometryce", ale długie poszukiwania w internecie wykazały w sumie tylko jednego sprawdzonego optometryste w Warszawie, który niestety nie żyje. Proszę więc was o pomoc.

    Ostatnie okulary, które mi przepisano (oko lewe: V: 0,6 cc -0.50 sph/-2.25 cyl 0 oś =1.00 , oko prawe: -3) sprawiają, że mózg mi się wyłącza. Prawe oko mam około -10, od urodzenia. Próbowałem się do nich przyzwyczaić, miesiąc ponad, ale nadal - mimo, że widzę w nich dobrze, to nie moge się na niczym dłużej skupić, po chwili zaczynam się jakby "wpatrywać", niby patrze, ale nie widzę i nie wiem co się dzieje... trudno mi te uczucie opisać, ale nie jest to wcale żadne "kręcenie w głowie". Myślę, że są za mocne, ale nie jestem pewien, nie nosiłem wcześniej okularów.

    Miałem ostatnio zbadany wzrok przez okulistkę, która zaleciła, by dać tylko na lewe oko (te lepsze) szkło do okularów, natomiast na prawe zerówkę, i nosić na nim soczewkę kontaktową. Optyk natomiast, podczas wyboru okularów dał mi 4 czy 5 szkieł, we wszystkich widziałem dobrze, w ostatnich wydawało mi się, że kontrast jest największy i najbardziej ostro widzę, jednak po dłuższym czasie okazało się, że nie jestem w stanie ich nosić. Do tego drugie szkło, prawe (oko na którym mam około -10) zamontował -3. Żebym troche lepiej widział, a zarazem żeby nie było zbyt dużej różnicy między grubością dwóch szkieł, co mogłoby doprowadzić do przechylania się okularów.

    Polećcie mi proszę kogoś, kto w końcu pozwoli mi widzieć normalnie, w Warszawie, nie mam już zdrowia ani pieniędzy, co by znów płacić 300zł za wizytę (+400 za okulary), ludziom, którzy nie są mi w stanie pomóc....

    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Optometrysta Warszawa

    autor: optometrysta.pl » 01 czerwca 2016, 09:24

    proszę sprawdzić listę optometrystów na stronie Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki - dla województwa mazowieckiego znajdzie Pan tutaj http://www.ptoo.pl/czlonkowie-ptoo/mazowieckie/
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Optometrysta Warszawa

    autor: mexx » 01 czerwca 2016, 10:59

    Przede wszystkim trzeba ustalić w czym jest problem. Dlatego proszę zasłonić prawe oko i zobaczyć czy dolegliwości ustąpią. Jeżeli tak, to będzie znaczyło, że problem jest w widzeniu obuocznym i wówczas jedynym rozwiązaniem może być propozycja okulisty - soczewka kontaktowa + odpowiednia soczewka okularowa. jeżeli problem będzie nadal występował, to znaczy, że soczewka dla lewego oka jest źle dobrana. Wówczas powinien to poprawić na własny ten, który ją dobierał. Może być tak, że soczewka jest źle dobrana i problem jest też w obuoczności, ale pierwszy krok to zasłonić prawe oko, np. zakleić soczewkę i kilka godzin, dni, nosić w domu i zobaczyć co się zmieniło.
  • lecho29
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 grudnia 2016, 19:10

    Re: Optometrysta Warszawa

    autor: lecho29 » 08 grudnia 2016, 19:27

    Jeśli nie znalazłeś jeszcze optometrysty to z czystym sumieniem mogę Ci polecić gabinet Dobry Optometrysta Grzegorz Lewicki w Waszawie na ul. Widok 10 (za roundą) naprawdę bardzo profesjonalne podejście do tematu widzenia a też mam duży problem ze wzrokiem. Widać że Pan Grzegorz zajmuje się tym z zamiłowania i z pasji bo wytłumaczył mi mój problem z akomodacją opisał ćwiczenia i oczywiście zmierzył wadę. Naprawdę polecam!
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości