ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Jak poprawnie interpretować badanię wzroku
  • bogdan919
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 marca 2016, 18:36
    Lokalizacja: Opole

    Jak poprawnie interpretować badanię wzroku

    autor: bogdan919 » 17 marca 2016, 19:17

    Mam brak ostrości w prawym oku tzn. mam w nim gorsze widzenie jeśli bym miał określić ile to gdzieś +/- 0.5 D . Zrobiłem wycieczkę do okulisty , badanie komputerowe , na lewym oku wyniki ładne zgodne z rzeczywistością , wyniki na prawym oku pokazują cyl;
    po kolei
    S Cyl A
    +4,5 , -0,75 , 71
    +4,5 , 0 , 0
    +4,5 , -0,25 , 77
    +4,5 , -0,25, 71
    +4,5 , 0 , 0
    +4,5 , -0,5 , 76
    +4,5 , 0

    No więc przystępuję do badania na okularach okulistycznych , Pani lekarz , proponuję rożne ustawienia , bardzo trudno mi się jest zdecydować w kilku szklach widzę bardzo podobnie , zakłada mi cylindry obraz jest jak by za mgłą , jest źle mówię , tj. za mgłą (ale myślę sobie przecież to drugie szkło może ona odbiera tą ostrość - w rzeczywistości jest jedno w oprawie okularów ) , przyglądam się literą nie widzę zbytniej różnicy po za tym że obraz się lekko zniekształcił ale nadal widzę mgłę , jak to zinterpretować , czy powinienem od razu dostrzec różnice jeżeli bym miał astygmatyzm ? czytam że właśnie potrzebna jest adaptacja szczególnie dla soczewek z cylindrem , a ja całe życie noszę sferyczne , czy w takim razie jest szansa że na badaniu w 10 sekund zaadaptuję soczewkę ? wiem że jedynym rozwiązaniem moich wątpliwości będzie zamówienie u optyka takiej , ale zanim to zrobię proszę o radę .
    Ostatnio zmieniony 17 marca 2016, 21:14 przez bogdan919, łącznie zmieniany 1 raz.
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: MZ » 18 marca 2016, 09:19

    Z opisu wynika, że badanie było ŹLE wykonywane. Czy wykonywano test czerwono-zielony?, test cylindra skrzyżowanego?. Z opisu wynika, że nie, więc nie przeprowadzono pomiaru według właściwej procedury. Tak się nie wyznacza refrakcji.
    Proszę wybrać się do specjalisty - optometrysty. To jedyne wyjście.
    Mówiąc o adaptacji mamy na myśli noszenie okularów a nie badanie.
  • bogdan919
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 marca 2016, 18:36
    Lokalizacja: Opole

    autor: bogdan919 » 18 marca 2016, 17:30

    Dziękuję za wskazówki , chyba tak też zrobię i zrobię jeszcze jedną wycieczkę. Myśląc o szkle użyłem zwrotu soczewka , także czy jest to możliwe że na badaniu będę widział porostu źle w cylindrach (przymglony obraz ) , a mógłbym widzieć dobrze w okularach ? myślę że nie , dlatego z zrezygnowałem , obecnie mam zapisaną receptę na szkła sferyczne podobne do moich obecnych , no ale ta niepewność jest .
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 13 gości