ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Czy te okulary są złe?
  • buu
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 stycznia 2016, 15:10
    Lokalizacja: Katowice

    Czy te okulary są złe?

    autor: buu » 08 stycznia 2016, 15:31

    Czy mógłbym prosić o sugestie, co może być nie tak? (Wszystkie wartości badań przeprowadzonych u optyków zamieszczam w dołączonym screenie)

    Sytuacja wygląda następująco. Z uwagi na to, że w moich starych okularach (wykonanych 12.02.2013) zaczął delikatnie dwoić mi się obraz, szczególnie wieczorami i nocą, postanowiłem wykonać nowe okulary. Udałem się do jednego z salonów gdzie pani doktor sprawdziła wzrok i zleciła mocniejsze szkła. Odebrałem nowe okulary o mocniejszych mocach (badanie: 28.12.2015). Widzę w nich wyraźnie, jeżeli chodzi o ostrość każdego oka z osobna, jeżeli jednak patrzę obuocznie to widzę różnie:
    Raz widzę dwa obrazy na raz, a czasami wydaje mi się jakbym patrzył tylko prawym okiem ( w zależności od skupienia się, albo miejsca w które patrze)
    Widzę również znaczną różnicę w wielkości obrazów patrząc samym lewym i samym prawym okiem. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Jak można takiemu czemuś zaradzić? Okulary odebrałem niecały tydzień temu, ciągle mam nadzieje, że to kwestia przystosowania...
    Obrazek
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości