ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Soczewki relaksacyjne a wiek.
  • KondzioRRE
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 listopada 2015, 19:40
    Lokalizacja: Gdańsk

    Soczewki relaksacyjne a wiek.

    autor: KondzioRRE » 16 listopada 2015, 19:42

    Dzień dobry!

    Proszę o krótką poradę.

    Mam 23 lata i cierpię na krótkowzroczność. Wymieniam całe okulary i obecnie stoję przed dylematem wyboru soczewek. Otóż w związku z moją pracą wymagającą nieraz 8 godzin pracy przy komputerze oraz w związku z nadmiernie otaczającym mnie sztucznym światłem opto-metrysta polecił mi soczewki relaksacyjne Essilor Eyezen.

    Zgodnie z zaleceniami udałem się do optyka gdzie z kolei podano mi, iż przy moim wieku takie soczewki są kompletnie zbędne, a wręcz szkodliwe...

    I teraz moje pytanie dotyczy rozjaśnienia tych obu skrajnych stanowisk...

    Jeśli to ma znaczenie podaję:
    - wada wzroku OP -2,75, OL -2, cylinder 0,25 oś 90 stopni;
    - oprawki okularowe: wysokość oprawki 36 mm, przy szerokości 54 mm;
    - wiek 23 lata, dużo pracuję przy komputerze w gabinecie przy sztucznym świetle lub mając okno za sobą, z którego światło pada wprost na monitor a potem z odbicia na mnie.

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  • Rafu75
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 18
    Rejestracja: 09 września 2013, 20:23
    Lokalizacja: Kielce

    autor: Rafu75 » 18 listopada 2015, 09:01

    Tak jak juz pisalem Panu na innym forum.Jezeli chce miec Pan zdrowe oczy to zadnych udziwnien.Teraz powie Pan....oo super...fajnie,a za jakis czas bedzie jeszcze gorzej.Jezeli zalezy Panu na zdrowi oczu to prosze sie zaglebic w temat i poczytac na czym plega ich dzialanie.Takie okulary relksacyjne ,czy blockery to mozna sobie zrobic...od bedy ,ale uzywac tylko w pracy.Koniec pracy to zdjecie tych okularow i zalozenie normalnych.Jak nie bedzie Pan mial czasu zjesc sniadanie tylko bedzie Pan jadl batoniki to wyjdzie Panu na zdrowie?Teraz bedzie Pan zadowolony bo najedzony i nie zajelo to duzo czasu,ale pogadamy za pare lat.Zrobi Pan jak bedzie chcial,Ja osobiscie takich soczewek sobie nie zrobie do ciaglego noszenia.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 13 gości