ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1
Powłoka. Blue control
  • oli
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
    Lokalizacja: internet

    Powłoka. Blue control

    autor: oli » 10 maja 2015, 21:21

    Zakupiłam w salonie optycznym okulary z soczewkami co mają powłoką blue control.
    Przekonano mnie że jest to rewelacyjna ,a tu "kicha".
    Opiszę wam moją historię. Co mnie spotkało.
    Po zakupie okularów i ich użytkowaniu po okresie 2 tygodni, mąż zauważył że jestem nieźle nakręcona.
    Więc, poszłam do lekarza żeby mi dał coś na uspokojenie.
    W trakcie rozmowie z lekarzem zapytał mnie też o okulary,zaznaczę że mam te same wartości od 4 lat, powiedział żeby nie używać tych okularów i przyjść do niego za dwa tygodnie.
    Było to niezwykłe doświadczeniem jak nagle wszystko wróciło do normy po odłożeniu tych nowych okularów, za które sporo zapłaciłam.
    Pojawiłam się u Pana doktora, a on mi tak powiedział "że tak podejrzewał".
    A diagnoza którą usłyszałam to;
    Światło które wpada do oka ładuje komórki w mózgu które odpowiadają za sen i nerwy,samopoczucie. A powłoka blue control rozładowuje te komórki i doprowadza do uszczerbku na zdrowiu.
    Wiec ja pojawiłam się w salonie co mi sprzedano te okulary.
    A sprzedawca powiedział że bzdety wygaduję i potraktowano jak gówniarę.
    Mam prośbę do wszystkich co mam zrobić by zyskać odszkodowanie od salonu i od firmy
    Hoya?
    I nie kupujcie tej powłoki!!!
    olimpia
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 11 maja 2015, 09:58

    Myślę, że przede wszystkim należałoby poprosić lekarza o diagnozę na piśmie. Mając taką, można wystąpić z roszczeniem do zakładu
  • oli
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
    Lokalizacja: internet

    autor: oli » 11 maja 2015, 22:33

    Mam. I co dalej?
    olimpia
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 12 maja 2015, 19:00

    Mam.
    Przyznam, że to mocno zaskakujące, ale jeżeli tak, to zostaje złożyć pisemną reklamację z podaniem jej powodów i pani roszczeń. Firma ma 14 dni na odpowiedź. Brak odpowiedzi w tym terminie oznacza uznanie reklamacji i pani roszczeń. W przypadku odmowy uznania reklamacji pozostaje droga sądowa.
  • oli
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
    Lokalizacja: internet

    autor: oli » 13 maja 2015, 07:49

    Przyznaje że mnie to też zaskoczyło.
    Mam zaufanego optyka który mi potwierdził to samo.
    Nawet zrobił małe rozeznanie i potwierdził że za granicą zrobiono badania na temat tej powłoki i wyszły negatywne badania w różnych uniwersytetach.
    Bardzo dziękuję za radę, ale mając rodzinę, dzieci nie jest tak łatwo włóczyć się jeszcze po sądach.
    A do tego salonu moja noga już nie wejdzie. :smutny:
    olimpia
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    Re: Powłoka. Blue control

    autor: MZ » 13 maja 2015, 08:53

    oli pisze: Światło które wpada do oka ładuje komórki w mózgu które odpowiadają za sen i nerwy,samopoczucie. A powłoka blue control rozładowuje te komórki i doprowadza do uszczerbku na zdrowiu.
    Zaraz, zaraz. Co to znaczy "światło laduje komórki w mózgu"?, "powłoka rozładowuje komórki"?
    Kto coś z tego rozumie ????
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 13 maja 2015, 09:12

    Przyznaje że mnie to też zaskoczyło
    Nie jestem pewien czy to zaskoczenie dotyczy tego samego. Mnie nie zaskoczyły pani dolegliwości. Są, jakie są i z nimi, jak z wynikami doświadczeń, nie dyskutuje się. Zaskoczyło mnie pani stwierdzenie, że ma pani taką diagnozę lekarską na piśmie. To naprawdę rzadki przypadek.
  • oli
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
    Lokalizacja: internet

    autor: oli » 23 czerwca 2015, 23:21

    Jedno wiem na pewno, gdy odłożyłam te okulary odczułam ulgę.
    A druga rzecz to wywiad jaki przeprowadził ze mną lekarz był, powiem perfekcyjny.
    Każdemu życzę tak sprawnej konsultacji a nie że jest się świnką doświadczalną.

    Zrobili jakąś tam powłokę która tak naprawdę, ja jestem do tyłu z moimi środkami finansowymi zamiast iść do kina z dziećmi.

    A Panom ekspertom wbiłam widać ćwieka.


    Pozdrawiam wszystkich co są na czacie i lubią sobie poczytać.
    Mój mąż właśnie przyniósł mi wino, chyba coś chce. :papa:

    [ Dodano: 23 Czerwiec 2015, 23:21 ]
    Witam!
    Chciałam się podzielić z Wami moimi nowinkami.
    Pierwsza.
    Mój kolega optyk przyjechał do mnie i namówił mnie żebym tylko poszła do tego salonu optycznego,a on zrobi resztę.Poszliśmy.Ja tylko grzecznie stałam.A on jak sobie wypożyczył właściciela jak go zmieszał z błotem.To mi by było wstyd tak się odzywać do ludzi, ale widocznie tak należy.Po bitwie słownej a to trwało z ponad pół godziny zwrócono mi moje środki finansowe.
    Druga.
    Udałam się do profesora na uczelnię by mi wytłumaczył co jest grane z tą powłoką blue control.
    Pozwólcie że przytoczę pewne kwestie które zostały naruszone za przyzwoleniem mogę to napisać.
    "Jak zauważymy antyrefleks daje nam komfort widzenia przy sztucznym oświetleniu ,występują różne kolory tego antyrefleksu przy czym szczątkowe odbicie jest odbierane przez nasze oko i tu może nastąpić zachwianie równowagi w nadmiarze niepożądanego koloru.Albo jest go za mało albo za dużo.
    To tak jak ucho jest to rodzaj maleńkiej mikroskopijnej harfy posiadającej około 6000 włókien,czyli strun,ułożonych obok siebie według wielkości i na tej harfie w uchu odtwarza się natężenie, wysokość, harmonia i dźwięk.Wystarczy że któreś włókno zostanie uszkodzone albo chore,czujemy się źle.
    Powłoka blue control jest przeznaczona dla osób które pracują przy ekranach i to tylko do 4 godzin."
    A mi tego w salonie nie powiedziano!!!
    "Moje spostrzeżenia są takie, że osoby które kupują okulary z powłokami antyrefleksyjnymi do noszenia na cały dzień, zostają kalekami na całe życie.Tak jak ochrona przed uv. Większe zagrożenie jest od używania telefonów komórkowych niż od słońca które jest bardziej potrzebne organizmowi."
    I jeszcze jedną kwestie poruszył profesor,że eksperci co doradzają na forum to też są osobami pracującymi w danych firmach.
    Pozdrawiam Wszystkich a zwłaszcza EKSPERTÓW!!! :tak:
    olimpia
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: MZ » 24 czerwca 2015, 18:34

    "Moje spostrzeżenia są takie, że osoby które kupują okulary z powłokami antyrefleksyjnymi do noszenia na cały dzień, zostają kalekami na całe życie.Tak jak ochrona przed uv. Większe zagrożenie jest od używania telefonów komórkowych niż od słońca które jest bardziej potrzebne organizmowi."
    W czym specjalizuje się ten profesor, bo podejrzewam, że nie w optyce ?

    Powłoka antyrefleksyjna zmniejsza odbicie od powierzchni soczewki, które w zależności od rodzaju materiału może sięgać od 4% do 8% (na jednej powierzchni, a są przecież dwie: przednia i tylna), a więc powoduje, ze mniej światła "traci się" przy przejściu przez soczewkę. Taka powłoka jest NIEZBĘDNA przy soczewkach z materiału o wysokim współczynniku załamania czyli tzw. wysokoindeksowych. Podobnie powierzchnia antyodblaskowa na tylnej powierzchni soczewki chroni przed oślepianiem światłem padającym zza pleców (np. przy kierowaniu samochodem od reflektorów aut jadących z tyłu)
    Co do barwy odbicia resztkowego: rzeczywiście nie wszystkie składowe (o różnych długościach fali) sa odbijane jednakowo, ale różnice są niewielkie - powoduje to LEKKIE zabarwienie widzianego świata, ale ne jest to zmiana mogąca wpłynąć istotnie na widzenie ani w krótkim, ani w długim okresie.
    długości fali
    Ochrona oka przed intensywnym promieniowanie UV (latem, wysoko w górach, nad morzem) jest KONIECZNA. Nadmierna ekspozycja na to promieniowanie jest czynnikiem ryzyka w stosunku do zaćmy i degeneracji siatkówki. Słońce jest potrzebne organizmowi, ale nie oznacza to, że można "naświetlać" wnętrze oka, nawet skóry nie można naświetlać zbyt intensywnie (czerniak!)
    PS. Nie jestem związany z żadną firmą produkującą czy sprzedającą okulary.
  • oli
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
    Lokalizacja: internet

    autor: oli » 04 lipca 2015, 15:52

    Ja też noszę szkła z powłoką antyrefleksyjną ale to co mi podano na "tacy" to wielkie nieporozumienie.
    Może trza sprawdzić ile jest pozytywów a ile negatywów ?
    Albo przeszkolić sprzedawców by mogli nam pomóc a nie zaszkodzić w doborze powłoki antyrefleksyjnej!

    Na uczelnie trafiłam na fajne doświadczenia, jak laserami robiono obraz trójwymiarowy.
    A i fajny temat mieli " Podstawy spetroskopii molekularnej i optyka."
    Jeszcze trochę posiedzę w optyce, to zrobie sobie dodatkowy fakultet! :tak:
    No i pytanie mam dla Was.
    Czy powłoka anyrefleksyjna blue control bardziej działa na czopki czy na pręciki (mowa jest o narządzie wzroku)?
    Miłych wakacji!
    olimpia
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 10 lipca 2015, 14:02

    Tutaj też kłania się kwestia jakości soczewek,tego gdzie je zamawiasz oraz odpowiedni dobór mocy. Przyznam,ze cala sprawa jest mocno zaskakująca,wiec jeżeli możesz to podaj więcej szczegółów jak się zakończyła.
  • oli
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
    Lokalizacja: internet

    autor: oli » 08 sierpnia 2015, 12:01

    Myślę sobie, jakby Pan przeczytał cały post, to by Pan wiedział.
    Ale są wakacje piękne,woda w Adriatyku 28 a nurkowanie jeszcze lepsze.
    olimpia
  • delmarine
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 czerwca 2016, 09:43

    Re: Powłoka. Blue control

    autor: delmarine » 08 czerwca 2016, 09:46

    Czy masz może jeszcze tą opinię profesora o której pisałać ja własnie kupiłam te soczewki i chcę zlożyć reklamację. Ania
  • oli
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
    Lokalizacja: internet

    Re: Powłoka. Blue control

    autor: oli » 12 czerwca 2016, 12:12

    witaj
    olimpia
  • oli
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
    Lokalizacja: internet

    Re: Powłoka. Blue control

    autor: oli » 12 czerwca 2016, 12:23

    Jeżeli chodzi o opinie fachowców to w zakładzie optycznym, nic nie zdziałasz tylko nerwy stracisz.
    Ja jak bym była teraz na Twoim miejscu , wysłałabym do firmy Hoya co produkuje szkła listem poleconym co mi dolega i w jakim zakładzie zostały wykonane okulary.To jest zbyt poważna firma by nie odpisała.
    Co do mnie noszę okulary z powłoką antyrefleksyjną zieloną i nic mi nie jest. Pozdrawiam.
    olimpia
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    Re: Powłoka. Blue control

    autor: MZ » 12 czerwca 2016, 14:51

    Ciekaw jestem czego Pani oczekiwała po powłoce "blue control" i dlaczego wybrała Pani soczewki tego typu. W czym się Pani zawiodła? Co nie zadziałało? Czy mogłaby Pani to wyjaśnić. Może nie o takie cechy soczewek Pani chodziło? Może dla osiągnięcia pożądanego efektu należało wybrać inne soczewki?
    Bardzo mnie ciekawi Pani "przypadek", bo wydaje mi się dość nietypowy i byłbym rad wiedzieć więcej na ten temat.
    Pozdrawiam
    MZ
  • oli
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:05
    Lokalizacja: internet

    Re: Powłoka. Blue control

    autor: oli » 15 czerwca 2016, 07:53

    Długo się zastanawiałam czy Panu odpowiedzieć .
    Okulary dla mnie są jak drugie oczy.
    Komfort.
    Elegancja.
    Wygoda.
    Biżuteria a nie proteza!
    Jak Pan zauważył noszę okulary od dawna. Będąc w salonie optycznym ludzie chyba się znają na tym co sprzedają lub może wciskają ?
    I też jak znowu zauważyłam , znowu mnie Pan obraża bo JA dla Pana jestem "przypadkiem".
    Całą historię opisałam wcześniej.
    Czy to jest coś złego chcę dobrze widzieć?
    Pozdrawiam.
    olimpia
  • dobrydzwiek
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 maja 2017, 15:15
    Kontakt:

    Re: Powłoka. Blue control

    autor: dobrydzwiek » 16 maja 2017, 15:22

    Ja od kiedy zacząłem nosić okulary to czuję się lepiej, soczewki to tak średnio już bo nie lubię uczucia ich zakładania. O Blue Control słyszę pierwszy raz ??
  • Adzik
    Posty: 0
    Rejestracja: 29 lipca 2018, 14:55

    Re: Powłoka. Blue control

    autor: Adzik » 29 lipca 2018, 15:20

    Posiadałem nowe okulary i szkła Ray Ban, progresy blue. Niestety musiałem je oddać na zmianę szkiel na zwykłe antyrefleksy. W powłoka blue za bardzo odbijała obraz , do tego stopnia że obraz odbity o moje oko odbija się o soczewkę (warstwę antyrefleksową) i ponownie trafia do oka w postaci mocno rozmytych błękitnych reflrksow. Efekt brudnych szkieł albo jak by ktoś oświetlał latarką z boku szkła od strony oka. Zjawisko takie najbardziej przeszkadza przy ogladaniu tv i monitora, ale również w czasie jazdy autem kiedy padają na oko mocne światło z przodu lub odbite od lusterka wstecznego. Mimo że się świetnie prezentują (coś nowego ) to jednak zdecydowałem się na zmianę. Warstwa antyrefleksowa okazała się warstwą refleksową filtrujacą nieco niebieskie światło bo zabarwienie obrazu przez te szkła jest zółtawo oliwkowy. Szkła nie są przeźroczyste tylo lekko przyciemnione na żółto. Widziałem szkła innych producentów to odbijałay światło fioletowe a moje błękitne.
ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 9 gości