ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Trapezy zamiast prostokątów
  • kamil636
    Posty: 0
    Rejestracja: 22 marca 2015, 18:01
    Lokalizacja: Łódź

    Trapezy zamiast prostokątów

    autor: kamil636 » 30 marca 2015, 19:11

    Witam,
    Ostatnio zostałem zmuszony zainwestować w swoje pierwsze okulary w życiu. Pierwsze badanie wzroku zrobiłem pół roku temu u okulisty, wtedy wyszło mi tak:
    O. P sfera: 0, cylinder: -0,5 oś: 129
    O.L sfera: -0,5 cylinder: -0,5 oś: 30

    Niestety nie wyrobilem sobie wtedy tych okularów, ostatecznie zmusiłem się niedawno, ale z racji upływu czasu wykonałem drugie badanie juz u optyka w zakładzie gdzie kupiłem okulary. Drugie wyniki :
    O. P sfera: 0, cylinder: -0,75 oś: 125
    O.L sfera: -0,5 cylinder: -0,75 oś: 40

    Na początku noszenia okularów miałem zawroty, bóle głowy, które jednak ustąpiły. Niestety nadal mam problem z spostrzeganiem figur geometrycznych (szczególnie prostokątów), np. ekran monitora widzę jako trapez, linie które powinny być prostopadłe są lekko pochylone. Bylem u optyka po 9 dniach noszenia okularów z tymi dwoma receptami (dodam że okulary mam zrobione na tą druga), lecz ten mi powiedział, że takie różnice w wynikach jak np różnica osi nie ma wpływu przy tych cylindrach. Uznał ze widocznie lepiej widziałem przy tych osiach do cylindrów. Zalecił mi dłuższy czas do przyzwyczajenia się. Dodam jeszcze, że mam wrażenie, że jak zdejme okulary to linie pochylaja się w drugą stronę ( bez okularów / \ a z okularami \ /, oczywiście nie aż tak bardzo, ale jest to dość irytujące). Pytanie czy musze starać się o zmianę, czy optyk miał racje?

    Z góry dziękuję za odpowiedź :)

    [ Dodano: 30 Marzec 2015, 19:11 ]
    Noszę juz te okulary prawie 3 tygodnie a zniekształcenia dalej występują :/
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości