ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Pytanie odnośnie producentów/rodzaju szkieł
  • rednack111
    Posty: 0
    Rejestracja: 02 lutego 2015, 21:44
    Lokalizacja: Warszawa

    Pytanie odnośnie producentów/rodzaju szkieł

    autor: rednack111 » 02 lutego 2015, 22:11

    Witam,

    jestem na etapie kupienia nowych szkieł + oprawek.

    Moja wada:

    OP = sfera -4,25, cylinder -3,0 oś 155

    OL = sfera -3,5, cylinder -2,0 oś 180

    W przeciągu ostatniego tygodnia byłem u kilku różnych optyków i powstał u mnie mętlik w głowie odnośnie tego co mi oferowano. Padały różne ceny i nazwy producentów ale bez konkretów czym tak naprawdę się różnią.

    Najbardziej tutaj spodobała mi się oferta w jednym salonie. Pani zaproponowała mi dwie wersje szkieł HOYA w indeksie 1,67. Standardowe za ok. 600zł oraz Nulux identity za 1,100 zł. Twierdziła, że w szkłach identity lepiej widać we wszystkich kierunkach oraz są one lepiej dopasowane do oprawek.

    Jest to spory wydatek tym bardziej, że te niby "lepsze" szkła są dwa razy droższe. Zaznaczam jednak, iż bardziej niż na cenie zależy mi na dobrej jakości szkieł. Z drugiej strony, nie chciałbym wydawać dodatkowych 600zł na coś, co nie jest tak naprawdę zauważalne przy użytkowaniu.

    A więc moje dwa pytania:

    1) Czy firma hoya oferuje dobre szkła?
    2) Czy tego typu szkiełka (identity) faktycznie charakteryzują się dużo lepszą jakością i warto w nie zainwestować czy pozostać przy wersji standardowej?

    Bardzo bym był wdzięczny za wasze opinie :).
    Ostatnio zmieniony 02 lutego 2015, 22:31 przez rednack111, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości