ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Wpływ zakrzywienia szkieł na jakość widzenia
  • kolar
    Posty: 0
    Rejestracja: 14 listopada 2014, 19:48
    Lokalizacja: Wrocław

    Wpływ zakrzywienia szkieł na jakość widzenia

    autor: kolar » 14 listopada 2014, 20:19

    Cześć! Mam pytanie na które nie udało mi się znaleźć w internecie odpowiedzi. Czy zakrzywienie szkieł w okularach ma wpływ na jakość widzenia (zniekształcenia itp), grubość soczewki po bokach i stopień pomniejszenia oczu w stosunku do soczewek płaskich o tych samych wymiarach? (Przez zakrzywione rozumiem szkła które są po prawej stronie na poniższym pięknym schemacie, często widzi się takie np okularach sportowych).
    Obrazek

    Właśnie przymierzam się do zakupu nowych okularów bo poprzednie pękły mi między noskiem a szkłem i teraz chodzę w poklejonych (taka dygresja: jestem zaskoczony siłą wiązania kleju typu kropelka, skleiłem bardzo małą powierzchnię ramki z tworzywa i trzyma już parę dni).
    W związku z tym mam jeszcze parę pytań: Moja wada w obu oczach ~ -4.00. Do tej pory chodziłem w patentkach ze sferycznymi szkłami o indeksie 1.6 i jestem z nich zadowolony.
    1) Przy takiej wadzie wzroku indeks >1.6 jest niepolecany, prawda?
    2) Soczewki asferyczne też niepolecane, prawda?
    3) Optyk zaproponował szkła szejna ix 1.6 z diament AR, czy będą ok? (450zł)
    4) Obecne okulary po zabrudzeniu czyściłem wodą z płynem/mydłem i nie przecierałem niczym i soczewki ciągle są bez rys po kilku latach, czy mogę to kontynuować przy innych szkłach?
    Ostatnio zmieniony 14 listopada 2014, 20:25 przez kolar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości