ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Pomocy- żle dobrane szkła
  • jokay
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 października 2014, 15:48
    Lokalizacja: Pcim

    Pomocy- żle dobrane szkła

    autor: jokay » 24 października 2014, 16:05

    Witam. Czy ktoś byłby mi w stanie pomóc. Jestem 11 lat po LASIKU. I przed zabiegiem miałem wadę +4 w obu oczach. Obecnie

    OP: cyl: -0,75D 180 st sfera -0.75
    OL: cyl: -1,5D 174st sfera--- i tutaj jest problem.

    Mam OL sferę -1D w swoich okularach ale tym okiem widzę tylko dobrze na odległość. Z bliska muszę robić akomodację(czyli zeza) i ostrość wraca. Na badaniu komputerowym wyszło mi, ze mam w tym oku mieć +2 a nie -1D. No to zrobiłem okulary jakie mi pani okulista przepisała ze sferą +2 w oku lewym ale jak je założyłem to na odległość nie widziałem zbyt dobrze na to lewe oko. Z bliska było ok. Tak więc zrobiłem aferę i zrobili mi z powrotem na -1D sferę w OL. Chociaż ja się strasznie męczę w tych -1D to zastanawiam się czy zbyt pochopnie tych +2 nie odrzuciłem. Czy potrzebuję jakiś czas na przyzwyczajenie oka? I jeszcze jedno pytanko. Co to może być że czasami żeby dobrze widzieć lewym okiem nawet na odległość, muszę przekrzywić okulary(tak że zauszniki mam nie za uszami ale 5 cm nad uszami). Podejrzewam, że jest to coś związane z astygmatyzmem bo po takiej manipulacji obraz się spłaszcza i widzę dobrze. Czy to oznacza, że może potrzebny jest większy albo mniejszy cylinder? Miał ktos może coś podobnego? Piszę tutaj bo odwiedziłem już wielu okulistów, optometrystów i zawsze po każdej wizycie jak robię nowe okulary to nie widzę w nich dobrze.

    Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości