ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
jakie szkła dla wady -15 dioptrii?
  • mariposa
    Posty: 0
    Rejestracja: 21 lipca 2014, 08:24
    Lokalizacja: warszawa

    jakie szkła dla wady -15 dioptrii?

    autor: mariposa » 21 lipca 2014, 11:49

    do tego dochodzi -1 cylinder...

    Moje ostatnie pary okularów to szkla Essilora 1,74 aferyczne. Niestety nie są one tak cienkie jak bym tego oczekiwała. Wydaje mi się,że Hoya Nulux były znacznie ciensze,no ale wtedy robiłam -12, tymczasem szkła Essilora to już -14.

    Zapewne to nie do przeskoczenia,ale w okularach moj zakres ostrego widzenia zdaje się mieć kilka milimetrów, wystarczy ze nieco przechylę głowę,tak ze nie patrzę centralnie srodkiem soczewki i juz obraz jest nieostry-rozumiem,ze nic sie nie da z tym zrobic,taki los krotkowidzow z ekstremalną wadą?

    Czy podwójnie asferyczne będa ciensze od pojedynczej asfery i zauwazalnie lepiej będa odwzorowywać obraz?
    Jeśli tak to proszę o informację, czy jakas firma poza Hoya robi podwójnie asferyczne ?Proszę o jakieś nazwy i namiary
    Ostatnio zmieniony 21 lipca 2014, 12:08 przez mariposa, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 05 września 2014, 01:42

    Wszystkie japonskie firmy maja w ofercie podwojnie asferyczna konstrukcję: Seiko (od nich sie zaczelo), Hoya, Tokai. Przed zrobieniem okularow zawsze warto wykonac kalkulacje grubosci jesli jest to dla Pani bardzo istotne. Roznica 2 dptr jest dosc zauwazalna i nawet najwyzszy indeks tego nie zmieni. Duze znaczenie ma tutaj rozstaw zrenic oraz szerokosc oprawy (im mniejsza tym ciensze soczewki) Podwojnie asferyczne powinny byc nieco ciensze od asferycznych.
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości