ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Prześwit między wprawionym szkłem a oprawką
  • mariposa
    Posty: 0
    Rejestracja: 21 lipca 2014, 08:24
    Lokalizacja: warszawa

    Prześwit między wprawionym szkłem a oprawką

    autor: mariposa » 21 lipca 2014, 08:30

    Moi drodzy

    Właśnie odebrałam nowe okulary . hajs wydałam gruby bo kilkanaście dioptrii i szkła extra pocieniane.Mam jednak wątpliwości, jedną z nich jest prześwit między szkłem a oprawką, zwłaszcza widoczny w jednym szkle, ma może z 1 mm. Są to oprawki na półżyłkę,czyli góra to oprawa a dół to żyłka. W prześwicie widzę jakby dwa niepołączone kawałki żyłki z góry i dołu, a prześwit zaczyna się tuż obok miejsca gdzie kończy się oprawa a zaczyna żyłka. Mam pytanie-czy to jest normalne? Miałam wiele opraw tego rodzaju i prześwitów nigdy nie było?Czy to źle wycięte szkło i nic się nie da zrobić czy też pęknięta żyłka? Czy może to stanowić podstawe reklamacji czy też jest to zbyt mała usterka,żebym dostała nowe szkła? Z daleka tego nie widać,ale mogą mi tam wchodzić rózne brudy...i boję się o trwałośc takich okularów.
    Ponadto dziwi mnie,że krawędzie szkła nie zostały zeszflifowane tak,aby zmniejszyć ich grubośc jak to zwykle robiono w moich poprzednich okularach.

    Oto zdjęcie, kliknięcie je powiększy:

    Obrazek

    Bardzo proszę o opinie.
    Ostatnio zmieniony 21 lipca 2014, 08:57 przez mariposa, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 lipca 2014, 08:58

    udac sie do optyka, mozna podciagnac ciegno.
  • mariposa
    Posty: 0
    Rejestracja: 21 lipca 2014, 08:24
    Lokalizacja: warszawa

    autor: mariposa » 21 lipca 2014, 09:03

    drogi Lemurze, spójrz na zdjęcie,któe właśnie dodałam wyżej i oceń prosze czy to źle wycięte szkło czy co innego..
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 lipca 2014, 09:05

    po zdjeciach trudno ocenic, bo moze sie okazac, ze drobna regulacja + podciagniecie sciegna spowoduje ze przerwa zniknie, udaj sie prosze w miejsce zakupu na ta drobna regulacje, a pozniej bedzie mozna powiedziec czy faktycznie nic sie nie da zrobic
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 05 września 2014, 01:35

    Ta żyłka nie jest pęknięta. To są dwie żyłki: jedna na gorze i jedna na dole a miejsce pokazane na zdjeciu to punkt styku. Według mnie wystarczy naciągnać zyłkę i będzie dobrze. Co do grubości to duzo zalezy od materialu z jakiego wykonana jest soczewka, wielkosci okularow (im wieksze tarcze tym wieksza grubosc). Tych krawedzi nie mozna tak po prostu zeszlifowac poniewaz to wynika z mocy tej soczewki. Szklo -5,0 nie bedzie wygladalo jak -1,0 chyba, że oprawimy to w ultra mala oprawe.
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 15 gości