ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Pytanie odnośnie rozstawu źrenic.
  • jarekhunter
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 lipca 2014, 14:21
    Lokalizacja: Nowy Sącz

    Pytanie odnośnie rozstawu źrenic.

    autor: jarekhunter » 16 lipca 2014, 14:34

    Witam okulista wykonał mi badanie oczu
    i wyszły takie parametry

    Kod: Zaznacz cały

    Do Dali:
    Oko Prawe
    Sfera: +0,75
    Cylinder: -1,5 
    Oś: 175
    Rozstaw źrenic: 70
    Oko Lewe:
    
    Sfera: 0,0
    Cylinder: -1,0
    Oś: 175
    Rozstaw źrenic: 70
    
    
    Są to moje pierwsze okulary jakoś żyłem z tym astygmatyzmem, ale coraz ciężej prowadziło mi się w nocy samochód.

    Ponosiłem parę dni, boli mnie często głowa i oczy, mam wrażenie że męczą mi się oczy jeśli chodzi o rozstaw ale nie jestem pewny.
    Poprosiłem Optyka by pomierzył mi rozstaw wyszło 68,5 Patrzyłem w takie urządzenie które przystawiał mi do oczu.

    Okulista jak robił mi badanie to urządzenie było duże opierałem brodę na tym czy jakoś tak.

    Proszę napiszcie mi czy 1.5 to dużo jeśli chodzi o rozstaw, mało prawdo podobne by okulista w wielo letnim doświadczeniem się pomylił.
    Ale sam nie wiem co o tym myśleć.

    Dziękuję serdecznie.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 lipca 2014, 14:41

    jarekhunter pisze:Okulista jak robił mi badanie to urządzenie było duże opierałem brodę na tym czy jakoś tak.
    cos oprocz tego? czy na podstawie wydruku ktos wykonal okulary.
  • jarekhunter
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 lipca 2014, 14:21
    Lokalizacja: Nowy Sącz

    autor: jarekhunter » 16 lipca 2014, 14:57

    Okulista wydał mi receptę, i na podstawie recepty zostały wykonane okulary u optyka.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 lipca 2014, 16:20

    pytanie bylo, czy tylko mial pan badanie komputerowe czy bylo pozniej "normalne" badanie wzroku.

    Bo samo przepisanie "wydruku" > na recepte to dalej nie jest to badanie na podstawie ktorego powinno sie wykonywac okulary.

    Jezeli bylo badanie, okulary sa poprawnie wykonane, to prosze udac sie na konsultacje w miejscu wykonania badania.
  • jarekhunter
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 lipca 2014, 14:21
    Lokalizacja: Nowy Sącz

    autor: jarekhunter » 16 lipca 2014, 17:39

    Nie zrozumieliśmy się
    Okulistka parę szczegółów robiła przez jakiś sprzęt a resztę na zasadzie dobierania szkiełek
    Typowe badanie komputerowe to nie było na pewno.
    Na żadne baloniki nie patrzyłem.
    1. W pierwszej kolejności położyłem brodę na jakimś urządzeniu oparłem czoło i dmuchał mi w jedno i drugie oko.
    2. Później zaglądał mi w oczy podobnym urządzeniem tak jarzyło w oczy że aż łzy mi się lały.
    Później to już normalne było dobieranie szkieł.
    czyli patrzyłem na tablicę i dobierała mi okulistka szkła,
    Na drugi dzień byłem jeszcze na kroplach i poszerzaniu źrenic czy jakoś tak się to nazywało.

    Pierwszego dnia dostałem receptę, a że to był piątek i nie zdążył bym wybrać szkieł to wróciłem z urlopu i zrobiłem u optyka w Nowy Sączu okulary.
    Wszystkie parametry brał z recepty.

    Dziś poprosiłem go czy by nie mógł sprawdzić mi rozstawu źrenic bo dziwnie mi się patrzy i wyszło mu 68,5mm, z tym że patrzyłem do jakiegoś mniejszego urządzenia więc raczej bym nie obstawał idealnie co do takiego pomiaru.
    W każdym bądź razie żadnych linijek mi nie przystawiali.

    Dziękuję za pomoc.
    Być może potrzebują oczy jeszcze kilku dni na przyzwyczajenie a ja nie potrzebnie panikuję.
    Co najciekawsze gdy ściąłem dziś okulary to bardziej mnie oczy bolą i gorzej widzę niż wcześniej, nie wiem czy to normalne zjawisko..
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 05 września 2014, 01:30

    Obawiam się, że nie wielkość ma tutaj znaczenie :) Pierwszy wynik 70mm to zapewne pomiar z autorefraktometru. Drugi to pomiar pupilometrem. Ten drugi jest dokładniejszy ponieważ głowa się nie przesuwa względem urządzenia. Okulisci czesto nie przywiazuja duzej wagi do tego pomiaru i dokladniej sprawdza to optyk. Warto byloby gdyby pomiar byl wykonany osobno dla prawego i lewego oka.
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości