ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Okulary mam nosić, jestem smutny
  • torn
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 czerwca 2014, 10:48
    Lokalizacja: wawa

    Okulary mam nosić, jestem smutny

    autor: torn » 04 czerwca 2014, 10:53

    nigdy nie nosilem w życiu okularów, na badaniach na prawko dostalem od okulisty recepte i NAKAZ noszenia w czasie jazdy, szczególnie po zmroku
    mam 28lat.
    Dostałem przepisane okulary.
    mam takie pytanie czy je musze nosić?
    jesli je bede nosil to wzrok bedzie mi sie pogarszal czy naprawial tak ze za iles lat bede mial zdrowe oczy?(tak jak u dzieci)

    Receptra okularowa wynosi
    S-1 C+1 90
    S-1 C+1 90

    Czy to jest duża wada wzroku?
    To jest jakis astygmatyzm? Astygmatyzm zawsze wiąże sie z krótkowzrocznością?
    Moja mama ma minusy -6 a tata sokoli wzrok.
    Ostatnio zmieniony 04 czerwca 2014, 10:54 przez torn, łącznie zmieniany 1 raz.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 13 czerwca 2014, 10:53

    Nie jest to duża wada,a pamiętaj że dostałeś nakaz jazdy w okularach,wiec pozostaje tylko je zakupić. Od noszenia okularów wzrok Ci się nie pogorszy,to ma na celu poprawę bezpieczeństwa podczas podróży samochodem już po zmroku.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 01 lipca 2014, 00:34

    Nie rozumiem nad czym tutaj się zastanawiać. Czy ma Pan wadę wzroku? Tak. Trzeba nosić i nikt na tym forum nie napisze Panu, że specjalista, który zapisał taką korekcję ją sobie wymyślił. Wada nie jest duża ale nie jest też na tyle mała aby ją bagatelizować. Jestem przekonany, że Pana ostrość wzroku bez okularów nie jest idealna. Jako kierowca powinien Pan zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. Noszenie okularów nie wyleczy Pana z wady wzroku ale jakość widzenia znacząco wzrośnie.
    Adek
  • zusor

    autor: zusor » 01 lipca 2014, 10:47

    to zwykle okulary, na początku pewnie będą Ci przeszkadzać ale później przywykniesz i nie będziesz zwracał na nie uwagi, a nie można bagatelizować takiej wady
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 lutego 2015, 14:41

    Dobrze napisane,same okulary nie wyleczą wady wzroku natomiast sprawią,że komfort podczas codziennych czynności i widzenia znacznie wzrośnie. i tym się sugeruj. Tak apropo to masz już te okulary? Jeżeli tak to napisz jakie są Twoje odczucia.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości