ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Czy szerokość soczewki wpływa na widzenie
  • shooter
    Posty: 0
    Rejestracja: 14 maja 2014, 18:24
    Lokalizacja: Zegrze

    Czy szerokość soczewki wpływa na widzenie

    autor: shooter » 14 maja 2014, 18:30

    Czy zmiana oprawek na szersze a co za tym idzie też zmiana szerokości samego szkła ma wpływ na widzenie? Mam zniekształcony obraz w nowych okularach i po próbach wszystkiego optyk stwierdził, że jedynie już teraz tylko to może powodować problem. Nowych okularów nie widzi mi się kupować ze względu na koszta.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 maja 2014, 21:45

    tak, duzo tez zalezy od mocy soczewek oraz ich konstrukcji
  • shooter
    Posty: 0
    Rejestracja: 14 maja 2014, 18:24
    Lokalizacja: Zegrze

    autor: shooter » 15 maja 2014, 09:59

    Czyli jedyna rada kupić oprawki zbliżone kształtem do starych? Bo soczewki miałem już wymieniane na inne i problem nadal występował.
    Ostatnio zmieniony 15 maja 2014, 10:00 przez shooter, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 maja 2014, 10:09

    Czasami wystarczy zmienic ustawienia oprawy, kat pantoskopowy, nanosniki, i inne... o ktorych optyk powienien wiedziec jak wplywa to na widzenie. Ludzie zmieniaja oprawy z malych na duze i odwrotnie i w bardzo wielu przypadkach nie maja problemow.

    Jakas znaczaca zmiana w mocach soczewek pomiedzy starymi a nowymi okularami?
  • shooter
    Posty: 0
    Rejestracja: 14 maja 2014, 18:24
    Lokalizacja: Zegrze

    autor: shooter » 15 maja 2014, 16:32

    Poprzednio OP -0,5, OL -0,25 a obecnie OP -1,75, OL -1,5. Stare okulary nosiłem 12 lat. U mnie po zmianie jest taki problem, że nie widzę poprawnie poziomu. Gdy patrzę na coś płaskiego to jest to pochylone w moją stronę. Gdy patrze na ziemię widzę uwypuklenie.
    Ostatnio zmieniony 15 maja 2014, 16:35 przez shooter, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 23 maja 2014, 00:54

    To dość dużą zmiana... Jak dołożymy do tego okres czasu bez zmiany korekcji to mamy efekt jaki Pan opisał. Dlatego należy badać się raz w roku a nie raz na 12 lat. Małe zmiany są dużo łatwiejsze do zaakceptowania niż duże. Nie ma nic niestosownego w używaniu okularów o tej samej mocy przez wiele lat pod warunkiem, że wada się nie zmienia. Od jak dawna ma Pan nowe okulary? Jeśli soczewki są sporo szersze w nowych okularach to może Pan bardziej odczuwać zniekształcenia obrazu. Wszystko powinno po czasie minąć. Jeśli nie to należy pomyśleć o zmianie soczewek na nieco słabsze (na jakiś czas) lub tak jak napisał Lemur: kwestia regulacji oprawy.
    Adek
  • Krzysztof
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 30
    Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:04
    Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

    autor: Krzysztof » 26 maja 2014, 18:04

    Czy nick/login wskazuje na zainteresowania? W okularach strzeleckich z wkładką korekcyjną efekt zniekształcenia może się pogłębić.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 13 czerwca 2014, 10:51

    Faktycznie badasz się zdecydowanie za rzadko,proponuje robić to raz do roku aby obserwować zmiany na bieżąco. Co do samych soczewek to oczywiście można szukać o podobnej mocy i krzywiźnie, akurat tutaj pole do popisu jest dosyć szerokie.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] i 10 gości