ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Nowe okulary, gożej niż na starych
  • damikss
    Posty: 0
    Rejestracja: 20 kwietnia 2014, 11:02
    Lokalizacja: Żory

    Nowe okulary, gożej niż na starych

    autor: damikss » 20 kwietnia 2014, 11:29

    Witam wszystkich .

    Opisze mój problem.

    Jako, że w moich starych okularach coraz gorzej widziałem postanowiłem wyrobić nowe niestety mój okulista odszedł i trafilem na starsza Panią doktor.W nowych poza bólem głowy obraz jest mało wyrazy(rozmywa się teks na monitorze komputera) i z daleka też.
    Podczas badania okulistycznego wszywko było ok

    Podam poniżej moje stare szkła i nowe

    Stare

    Okulary do dali
    OP Sph. -1.25, Cyl. +1.00,oś. 90, PD 34
    OL Sph. -0.75, Cyl.+1.00, oś.90, PD 37

    Szkla: ECO Hard


    Nowe okulary
    OP Sph. 0.00, Cyl. -1.50,oś. 180, PD 34
    OL Sph. +50, Cyl.-1.25. oś.170, PD 37

    Szkła: orma TRIO


    Po założenu starych okularów obraz jest wyraźny.

    Generalie prosił bym o wyjaśnienie pojęcia osi i i cylindrów. Bo dziwi mnie ,że poprzednio miałem + 1 a teraz - 1,25.Okulary ewidentnie sa złe dobrane sporo gorzej widzęa okulary nosze od dziecka.

    Optyka zdziwiła rozbierzność osi.Z tego co pamiętam zawsze miałem 90.Ale z lekarzem kłócił sie nie będę.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 29 kwietnia 2014, 00:40

    Różnica w położeniu osi cylindra jest stosunkowo mała. Są dwa różne zapisy z cylindrem "+" oraz "-". To tylko zapis. Aby to uściślić to zapiszemy moc nowych okularów w "starym" zapisie:

    OP sph -1,50 cyl +1,50 x 90
    OL sph -0,75 cyl +1,25 x 80

    Teraz widać, żę OL ma nieznacznie zwiększony cylinder a na OP nieznacznie sferę oraz cylinder o 0,50 dptr. Do tego dochodzi zmiana osi cylindra na OL o 10 stopni. Tak się tego nie sprawdza ale czy jak zasłoni Pan lewe oko to obraz prawego jest wyraźny? Czy odczuwa pan ból/niemiłe uczucie jednego z oczu? Co do powłoki to w starych miał pan utwardzenie a w nowych soczewki z powłoką antyrefleksyjną. Dzięki AR wszystko powinno być "ostrzejsze" (nie mam na myśli ostrości wzroku). Jeśli próbuje się Pan do nich przyzwyczaić i nie ma zmian to proponuję udać się na ponowne badanie do innego specjalisty.
    Ostatnio zmieniony 01 lipca 2014, 00:38 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 1 raz.
    Adek
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 13 czerwca 2014, 11:18

    Ja także proponuję udać się na badanie do innego specjalisty aby porównać wyniki,wtedy być może wyjdą istotne różnice no i porada od lekarza również będzie czymś wskazanym. To też kwestia przyzwyczajenia do nowych szkieł oraz mocy.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości