ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Dalekowzroczność?
  • wildraven
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 19 grudnia 2012, 22:00
    Lokalizacja: Rzeszów

    Dalekowzroczność?

    autor: wildraven » 24 stycznia 2014, 00:07

    Witam. 2 lata temu zaczynając naukę w liceum szkolna pielęgniarka kazała mi sprawdzić wzrok. Nie wiedząc za bardzo o co chodzi poszedłem do salonu gdzie optyk komputerowo dobrał mi szkła, całe badanie trwało 2 min. Wykryto u mnie astygmatyzm na obu oczach cyl. 0,5.
    Teraz mój wzrok się pogorszył, wydaję mi się, że gorzej widzę i z bliska i z daleka okulary które mam pomagają jednak tylko częściowo. Zauważyłem też, że w czasie zmęczenia lub po wypiciu alkoholu moje oko 'ucieka'.
    Czy to może oznaczać, że mam dalekowzroczność którą moje oko akomoduje?
    Dodam, że moja mama ma dalekowzroczność i astygmatyzm, a ja przy doborze okularów nie miałem ich zakrapianych żadną atropiną etc.

    Oczywiście wybieram się do okulisty, jednak wolałbym usłyszeć waszą opinię na ten temat czy to w ogóle jest możliwe.

    Pozdrawiam wildraven.

    ps. chyba pomyliłem działy, wybaczcie :(
    Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2014, 00:22 przez wildraven, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 28 stycznia 2014, 00:44

    Witaj,
    zdecydowanie najlepszym rozwiazaniem bedzie wizyta u specjalisty. Jesli po szybkim badaniu komputerowym (ktore nie jest podstawa do wystawienia recepty tak na marginesie) okazalo sie, ze masz astygmatyzm 0,5 dptr to nic nadzwyczajnego. Wiekszosc ludzi taki ma. Co do tego, ze oko ucieka po alkoholu to mi tez sie zdarza. Szczegolnie do plci pieknej :) a tak na powaznie to jak to zauwazyles? Ktos zwrocil na to uwage? Tak sie moze dziac kiedy jestes bardzo rozluzniony albo zmeczony. Za prawidlowe ustawienie oczu odpowiadaja miesnie wiec kiedy jestes zmeczony moga ujawnic sie pewne niedomogi ze strony ukladu wzrokowego, ktore normalnie nie wystepuja.
    Adek
  • wildraven
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 19 grudnia 2012, 22:00
    Lokalizacja: Rzeszów

    autor: wildraven » 28 stycznia 2014, 14:54

    Kiedy ucieka mi oko to o raz jakby się dwoi. To chyba normalne, prawda? Tak samo jest w przypadku kiedy zasłonię jedno oko.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 stycznia 2014, 15:38

    prosze sie udac na badanie do optometrysty... opowiedziec mu dokladnie wszystkie objawy i dolegliwosci. Sam niewielki astygmatyzm nie bedzie mial z tym nic wspolnego. Problem zapewne bedzie tkwil po innej stronie. Wszystkiego powinien sie Pan dowiedziec po pelnym badaniu optometrycznym.
  • wildraven
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 19 grudnia 2012, 22:00
    Lokalizacja: Rzeszów

    autor: wildraven » 28 stycznia 2014, 18:33

    Idę do okulisty, lepiej by było do tego optometrysty?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 30 stycznia 2014, 01:14

    W tym przypadku lepiej byloby do optometrysty. Okulista raczej tego nie sprawdzi. Zrobi po prostu badanie refrakcji. Jak idziesz na NFZ to zawsze warto pojsc kontrolnie jesli dawno nie byles a pozniej do optometrysty.
    Adek
  • wildraven
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 19 grudnia 2012, 22:00
    Lokalizacja: Rzeszów

    autor: wildraven » 30 stycznia 2014, 17:50

    Wydawało mi się zawsze, że okulista ma większe kompetencje. Idę prywatnie.
    A nieważne..
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 stycznia 2014, 20:53

    jezeli chodzi o sprawy chorobowe - napewno tak
    jednak jezeli chodzi o dokonanie pomiarow akomodacji, konwergencji, forii i innych czynników funkcjonowania ukladu wzrokowego - napewno optometrysta bedzie lepszym wyborem. Warto przed udaniem sie do optometrysty sprawdzic czy ma ukonczona uczelnie wyzsza w tym kierunku, gdyz wielu lubi tego naduzywac.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 09 lutego 2014, 20:23

    Zgadzam się z powyższymi postami,zdecydowanie najlepiej byłoby tutaj udać się do optometrysty. Poza tym minęło trochę czasu,więc jeżeli wiadomo nieco więcej i byłeś na badaniach to koniecznie daj znać na forum.
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości