ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Problem z nowymi okularami - czy coś jest nie tak?
  • mini21
    Posty: 0
    Rejestracja: 07 grudnia 2013, 21:05
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    Problem z nowymi okularami - czy coś jest nie tak?

    autor: mini21 » 07 grudnia 2013, 21:23

    Witam serdecznie.
    Na wstępie chciałbym się przywitać.

    Chciałem prosić o radę w pewnej sprawie.
    Otóż jestem "okularnikiem" już od wielu lat, a mianowicie tak od ok. 1999 r. od kiedy operowano u mnie guza skrzyżowania nerwów wzrokowych i przysadki.
    Od tamtej pory cierpię na połowiczne niedowidzenie (ograniczone pole widzenia), astygmatyzm itp.

    Od jakiegoś czasu odczuwałem pewien dyskomfort w swoich starych okularach robionych jeszcze w 2007 roku.
    Wzrok badałem oczywiście raz na rok, może raz na 1,5 roku i okulary były ok.
    Ostatnio tylko lewe oko uległo lekkiemu pogorszeniu, ale moje lewe oko jest (jak to powiedział optyk) niewidzące (nie wiem jak to dokładnie ując, ale jest "słabe").
    Było to jakieś 1,5 roku temu.

    Kilka dni temu byłem przebadać wzrok - standardowo pole widzenia, dno oka itp.
    Po tych badaniach gdy lekarz stwierdził, że pod tym kątem wszystko jest ok, udałem się do swojego optyka umówić wizytę do lekarza na dobranie szkieł.
    I tu zaczyna się pewien problem....

    Do tej pory nosiłem okulary:
    2005: Prawe oko -1,0 / -1,0 20° Lewe -1,25/-1,0 160°
    2006: Prawe oko -1,25/-1,0 20° Lewe -1,25/-1,0 160°
    2007: Prawe oko -1,5 / -1,25 20° Lewe -1,75/-1,5 160°

    A w tym roku:
    2013: Prawe oko -2,0/-0,75 20° Lewe -2,0/-2,0 165°

    W okularach chodzę od czwartku.
    Może to jeszcze za krótko i wzrok się nie przyzwyczaił, ale odczuwam spore niedogodności.
    Oczy mnie bolą, łzawią.
    O ile podczas czytania z bliska jest jeszcze w miarę ok, o tyle patrząc w dal mam wrażenie jakbym widział słabiej (a może wręcz z mocno - nie wiem jak to określić).
    Czasem obraz mi się "rozjeżdża" tworząc dwa obrazy obok siebie.
    Gdy wstaję np.: od TV po obejrzeniu dłuższego filmu, i spojrzę w inną stronę mam takie dziwne uczucie jakby wszystko było bliże i było jakby lekko zniekształcone.

    Bardzo proszę o rade, czy to kwestia czasu i mogę liczyć na to, że wzrok się przyzwyczai, czy może jest coś nie tak z okularami.
    U tego optyka robię już okulary któryś raz i nigdy problemu nie było.
    Zazwyczaj zakładałem nowe okulary po wyjściu od niego i wszystko było ok, a tu już 3 dzień i cały czas nie czuje się w nich dobrze.

    Bardzo proszę o jakieś rady - pomoc.
    Pozdr.
  • xksenax22
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 grudnia 2013, 22:51
    Lokalizacja: Poznań
    Kontakt:

    autor: xksenax22 » 09 grudnia 2013, 21:50

    Powinieneś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Przypomnij sobie też, czy poprzednie zmiany okularów również wywoływały takie skutki uboczne.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 09 lutego 2014, 20:36

    Jestem tego samego zdania,nie a nawet co za bardzo gdybać na forum,, tylko najlepiej jeżeli zgłosisz się do lekarza specjalisty,daj też znać na forum co powiedział jak będziesz już po wizycie.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości