ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Wada wzroku?
  • steel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 06 grudnia 2012, 22:25
    Lokalizacja: Nvm

    Wada wzroku?

    autor: steel » 06 grudnia 2012, 22:34

    Witam, a więc problem wygląda następująco, udałem się do okulisty i wyszło z badania że mam do noszenia okulary ( zacytuje, jak napisane na kartce.)

    Socz. P Jednoogniskowa clearview supreme -0,75
    Socz L. Jednoogniskowa clearview supreme -0,75 -0,25 30

    Wiem, że wada jest spowodowana zbyt dużą ilością czasu spędzonego przy komputerze...,

    Mam teraz 16 lat, czy jest możliwość, aby wada wzroku naprawiła się poprzez noszenie okularów?

    Dodam tylko, że moja ciotka nosiła okulary od 13 do 16 roku życia, i jej wada się cofneła, nie nosi okularów i widzi dobrze.


    Są jakieś szanse? Dla mnie koniec świata noszenie okularow... tymbardziej gdy uprawia się sztuki walki...


    z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 07 grudnia 2012, 16:23

    Okulary nie lecza tylko sprawiaja, ze dzieki nim widzimy tak jakby wady nie bylo. Sa pewne przyadki szczegolnie u mlodych ludzi kiedy noszenie okularow ma zahamowac powstawanie wady wzroku. U Pani ta wada juz jest. Jesli uprawia Pani sztuki walki to sa jeszcze soczewki kontaktowe oraz specjalne okulary do celow sportowych.
    Adek
  • Soczewa_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 22
    Rejestracja: 07 października 2012, 18:40
    Lokalizacja: POLSKA
    Kontakt:

    autor: Soczewa_pl » 11 stycznia 2013, 17:23

    W tym wypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż okulary będą właśnie soczewki. Tym bardziej jeżeli na co dzień występuje duża aktywność fizyczna. Najlepiej przedstawić sprawę lekarzowi specjaliście,on pomoże dobrać odpowiednie soczewki.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości