ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Malowanie oprawek
  • Mar90
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 16 listopada 2012, 00:21
    Lokalizacja: Wawa

    Malowanie oprawek

    autor: Mar90 » 16 listopada 2012, 00:32

    Sytuacja wygląda następująco:
    Miesiąc temu kupiłem sobie nowe okulary (soczewki z oprawkami) i szczęśliwym trafem okazało się że do oprawek ze starych okularów idealnie pasują nowe soczewki jednak ze starych oprawek schodziła farba. Chodzi mi o "zregenerowanie" starych oprawek tak na wszelki wypadek gdyby tym nowym coś się stało.

    Rozebrałem stare okulary (żyłkowe). Stara warstwa farby w miejscu zetknięcia soczewki z oprawkami jest dosyć gruba. Sądzę że po dokładnym oczyszczeniu i naniesieniu nowej warstwy nie powinny wystąpić problemy z dopasowaniem soczewek.
    Czy ktoś z forum stosował już coś takiego?
    Czy potrzebny jest jakiś specjalny rodzaj farby?
    Ostatnio zmieniony 16 listopada 2012, 00:39 przez Mar90, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 16 listopada 2012, 14:58

    Na oprawach nie ma zadnej farby tylko powloka galwaniczna, ktora naklada sie metoda galwanizacji. Jesli oprawa jest zylkowa to nie wiem czy nie bedzie problemu z nalozeniem bo na gorze tarczy jest zylka, ktora trzebaby zdemontowac i jakos zalozyc od nowa.
    Adek
  • Soczewa_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 22
    Rejestracja: 07 października 2012, 18:40
    Lokalizacja: POLSKA
    Kontakt:

    autor: Soczewa_pl » 11 stycznia 2013, 17:25

    Jest z tym sporo zabawy,głównie przez wspomnianą żyłkę,ponieważ w tego typu oprawkach właśnie występuje. Nie wiem czy sam poradzisz sobie z takim wyzwaniem nie uszkadzając ich.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości