ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
dlaczego tak sie dzieje?
  • duchowo_mocna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:24
    Lokalizacja: śląsk

    dlaczego tak sie dzieje?

    autor: duchowo_mocna » 26 października 2012, 18:18

    Ostatnio źle widzę w okularach. Jak patrzę na telewizor to twarze widzę wyraźnie, większe litery też ale te mniejsze mam zamazane dopiero jak odchylę trochę głowę do tyłu i lekko spuszczę wzrok to mogę normalnie to przeczytać do tego bardzo bolą i szczypią mnie oczy, dlaczego tak jest? Czy pogarsza mi się wzrok? mam wadę -2
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 06 listopada 2012, 12:41

    A od jak dawna nosi Pani te okulary?
    Adek
  • duchowo_mocna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:24
    Lokalizacja: śląsk

    autor: duchowo_mocna » 06 listopada 2012, 18:29

    kilka lat
  • marwika
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 03 października 2012, 17:47
    Lokalizacja: Kraków

    autor: marwika » 07 listopada 2012, 12:59

    Myślę, że przydałaby się wizyta u okulisty.
    Lekarz zbada oczy i okaże się czy potrzebuje Pani jakiejś korekty mocy szkieł, co może być przyczyną "szczypania" oczu. Proszę przypomnieć lekarzowi, jeżeli tego nie zrobi, o zmierzeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego . Nie piszę tego, żeby straszyć, ale mnie w ten sposób zdiagnozowano jaskrę. Mozna powiedzieć... przez przypadek, bo nigdy wcześniej żaden lekakrz nie wpadł na to, żeby zmierzyć mi ciśnienie w oczach.
    Ostatnio zmieniony 07 listopada 2012, 13:02 przez marwika, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Gra888
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 09 listopada 2012, 12:32
    Lokalizacja: warszawa

    autor: Gra888 » 09 listopada 2012, 12:39

    Witam sedecznie ! Jestem osobą nową na forum, mam od jakiegoś czasu problem z doborem szkieł cylindnrycznych. W komputerze widzę w nich wyraźnie itd, natomiast jak dłużej w nich na codzień pochodzę to czuję iż męczą mi się oczy. Dodam że przebadana zostałam już kilkakrotnie przez naprawdę dobrych okulistów i tak :

    1. OP. +1,5 cyl. + 1,5, OL. +1,5, cyl. +0,5
    2. OP. zostawione same cylindry miałam ale nie dałam rady w nich chodzić bo mi oczy ciągnęły :)
    3. OP. +1,5 cyl. + 2, OL. +1,75, cyl. +0,5
    ostatnie przepisał mi optometrysta :) widze w nich znakomicie natomiast męczą mi się :) czy ja nie powinnam mieć innych okularów do kompa a innyh do chodzenia> mozę one są za mocne. Dodam iż mam 26 lat okulary nosze od ponad roku i mam ochotę na lasika, bo już dość mam tych cyl...czy do tych szkieł trzeba się przyzywyczaic?? jak długo.? dodam że mam podłogę prostą nie tak w porzednich pod nosem i ogólnie nie ma targedii tylko czemu mnie oczy ciągną ?:(
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 12 listopada 2012, 15:11

    kilka lat
    Proponuje wizyte u specjalisty.
    Witam sedecznie ! Jestem osobą nową na forum, mam od jakiegoś czasu problem z doborem szkieł cylindnrycznych. W komputerze widzę w nich wyraźnie itd, natomiast jak dłużej w nich na codzień pochodzę to czuję iż męczą mi się oczy. Dodam że przebadana zostałam już kilkakrotnie przez naprawdę dobrych okulistów i tak :
    Witam, co oznacza, ze "ciagna" oczy? Rozumiem, ze rok nosi Pani okulary o powyzszych mocach czy to sa nowo przypisane? Czy ktos sprawdzal stan akomodacji? Ile godzin dziennie spedza Pani przed monitorem?
    czy ja nie powinnam mieć innych okularów do kompa a innyh do chodzenia
    Jesli spedza Pani duzo czasu przed monitorem to dobrze by bylo :)
    już dość mam tych cyl...czy do tych szkieł trzeba się przyzywyczaic
    jesli to sa pierwsze sfero-cylindry to tak. Moze miec pani problem z przyzwyczajeniem sie do takiego cylindra. Lepiej rozlozyc to na 2 razy.
    Ostatnio zmieniony 12 listopada 2012, 15:13 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 1 raz.
    Adek
  • duchowo_mocna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:24
    Lokalizacja: śląsk

    autor: duchowo_mocna » 24 listopada 2012, 16:11

    Byłam niecały miesiąc temu u okulisty i pani powiedziała, że to zapalenie spojówek, przepisała kropelki i kazała zakraplać przez 10 dni tyle, że to wcale nie pomogło, minął już jakiś czas a oczy dalej bolą, szczypią i są czerwone, co to może być?
  • Soczewa_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 22
    Rejestracja: 07 października 2012, 18:40
    Lokalizacja: POLSKA
    Kontakt:

    autor: Soczewa_pl » 11 stycznia 2013, 17:24

    Ciężko powiedzieć,może na początek warto byłoby poznać nazwę tych kropel które przepisał lekarz. W takim wypadku zalecana jest ponowna wizyta,tym bardziej jeżeli stan oka się pogorszył.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 18 stycznia 2013, 15:28

    Na odleglosc trudno powiedziec cos wiecej ale wydaje mi sie, ze przyczyna moze byc dluga praca przy monitorze. Prosze sprobowac zrobic okulary specjalnie do komputera lub relaksacyjne.
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości