ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
okulary ajurwedyjskie
  • aanna12432
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 22 lutego 2011, 11:11
    Lokalizacja: Polska

    okulary ajurwedyjskie

    autor: aanna12432 » 07 października 2011, 13:22

    Ostatnio dowiedziałam się, że istnieje coś takiego, jak okulary ajurwedyjskie. Podobno mogą trwale wyleczć wzrok. Wydaje mi się, że to tylko jakieś brednie, ponieważ kilku okulistów mówił mi już, że tylko operacja daje trwały efekt (przy krótkowzroczności). Czy ktoś może coś powiedzieć więcej na ten temat? Czy możliwy jest owy "cud"?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 07 października 2011, 14:03

    Mówiac krótko pomogaja ale czasami i nie w kazdym przypadku. Wiarygodne zródłó poniżej:

    OPTYKA 4/2011

    Wpływ okularów ajurwedyjskich na układ wzrokowy człowieka

    Autorzy
    Mgr SZYMON FRĄCKOWIAK, dr ANNA PRZEKORACKA-KRAWCZYK, prof. dr hab. RYSZARD NASKRĘCKI
    Pracownia Fizyki Widzenia i Optometrii, Wydział Fizyki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

    Streszczenie
    Celem badań przeprowadzonych w ramach niniejszej pracy było zbadanie długotrwałego wpływu okularów ajurwedyjskich na układ wzrokowy człowieka. W szczególności sprawdzono, jaki rodzaj zmian w układzie wzrokowym człowieka wywołują okulary ajurwedyjskie. Do badań i analizy wybrano następujące parametry: ostrość wzroku, stan refrakcji, forię z zakresami wergencji, amplitudę akomodacji, położenie punktu bliskiego oraz odpowiedź akomodacji. Osiem osób, stanowiących próbę badawczą, zostało przebadanych dwukrotnie. Pierwsze badanie miało na celu określenie wartości wyjściowych parametrów. Następnie badani zobowiązali się nosić okulary ajurwedyjskie godzinę dziennie przez sześć tygodni. Powtórne badania wykazały, że użytkowanie okularów ajurwedyjskich nie zmienia refrakcji, amplitudy akomodacji oraz forii do dali. Zmianie ulega natomiast ostrość wzroku, foria do bliży oraz odpowiedź akomodacji.

    Abstract
    Long-term influence of ayurvedic glasses on human visual system was checked in this research. For eight patients such selected parameters as visual acuity, refraction, phoria and fusional vergence ranges, amplitude of accommodation, near point position and accommodation response were tested during six weeks. During this time, the patients were obliged to wear ayurvedic glasses one hour every day. As it turned out, there has not been a change in refraction, amplitude of accommodation or distance phoria. However, there has been a change in visual acuity, near phoria and accommodation response.
    Adek
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 04 listopada 2011, 09:51

    Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę cokolwiek na ten temat i przydałoby się więcej szczegółów,a przede wszystkim opinie osób,które już nosiły takie okulary. Ciekawe czy faktycznie pomagają.
  • morus
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 czerwca 2018, 11:05

    Re: okulary ajurwedyjskie

    autor: morus » 24 czerwca 2018, 11:19

    Też czytałem o tych okularach, miałem nawet pytać o nie u optyka, ale jakoś zawsze wypada mi to z głowy. Mnie intryguje to jak przez nie się patrzy, mają kilkaset dziurek w "szkle" ,a w zasadzie w specjalnej przesłonie, tutaj można przeczytać o nich nieco więcej https://naturalnemetody.pl/okulary-ajur ... ie-opinie/ . Ciekawe w nich jest to że może stosować je każdy, mało tego leczą nie tylko wady wzroku jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność, ale również poważniejsze wady.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości