ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
w sprawie okularów lentikularnych
  • merkson
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 03 czerwca 2006, 13:30
    Lokalizacja: Warszawa

    w sprawie okularów lentikularnych

    autor: merkson » 03 czerwca 2006, 13:47

    Witam. Mam pytanie: - czym r???ni? si? okulary sferyczne o mocy - 5,00 D od okular??w o takiej samej mocy ale ze szk?ami lentikularnymi (z ograniczonym polem czynnym)?
    Sko?czy?em 50 lat, i prawie na urodziny okulista przepisa? mi recept? na okulary "zwyk?e" o mocy - 5,00 D dla OP i OL. Wcze?niej nie u?ywa?em ?ADNYCH okular??w! W tych okularach widzia?em nadzwyczaj dobrze. jakie by?o moje zdziwienie gdy na nastepnym badaniu kontrolnym (po ok. 8 miesi?cach) ten sam lekarz przepisa? mi okulary o takiej samej mocy lecz typu lenti.
    Na moje pytanie: - "po co zmienia? szk?a skoro w tych "zwyk?ych" czuj? si? i widz? dobrze"... odpar? kr??tko: ale w tych nowych (typu lenti - z ograniczonym polem czynnym) b?dzie Pan czu? si? i widzia? jeszcze lepiej! Na nast?pne badanie prosz? przyj?? w okularach lentikularnych.
    Z informacji od optyk??w wynika, ?e "zwyk?e" - 5,0 D to wydatek kilkudziesi?ciu z?otych za par?, natomiast szk?a typu lenti to wydatek kilkuset z?otych za par?!
    Czy mo?e mi kto? powiedzie? jaki jest cel i sens takiej zmiany, ze "zwyk?ych" na jakie? typu lenti?
    Poza tym okulary typu lenti maj? podobno niezbyt estetyczny wygl?d?! czekam na odpowiedzi od u?ytkownik??w takich okular??w oraz od os??b kt??re si? na tym znaj?.

    PS. Nast?pne badanie na kt??re powinienem przyj?? w okularach lentikularnych b?dzie w po?owie lipca - dlatego prosz? o szybkie i rzeczowe odpowiedzi. Dzi?kuj? i pozdrawiam.[/b]
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:00 przez merkson, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 czerwca 2006, 15:04

    Przy takiej wadzie nie polecam soczewek lentikularnych, sa one raczej polecane przy duzo wyzszej krotkowzrocznosci. Jak juz chce Pan bardziej estetyczne to wystarczy jakis wyzszy indeks niz 1.5 (standardowy)

    Skoro, ktos dla tak niskiej wady jak na te soczewki je przepisuje, to moze warto isc gdzies indziej? Poza tym soczewki lentikularne sa przepisywane/produkowane dla osob ze znacznie wieksza wada, soczewka taka ma wewnatrz jakby zamontowana soczewke o czynnym polu, a na zewnatrz jakby druga, ktora ja otacza i sluzy do "montazu" w oprawie. Moze nieco skomplikowany opis, ale tak to mozna wytlumaczyc.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    remkow
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 17
    Rejestracja: 26 lutego 2007, 21:32
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: remkow » 27 lutego 2007, 00:38

    Napewno zmie? lekarza... -5,00 i lentici przepisa?!!! dobre sobie, jak by? mia? -15 to co innego
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości