ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Optyk - Wrocław albo śląsk
  • KrzysiekHudek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 18 stycznia 2010, 13:21
    Lokalizacja: Wrocław

    Optyk - Wrocław albo śląsk

    autor: KrzysiekHudek » 18 stycznia 2010, 13:22

    Witam

    Muszę kupić sobie okulary. Pracuję przed komputerem po 12h na dobę. Wzrok mi się trochę popsuł, okulista zapisał mi -0,25 z antyrefleksem. Zacząłem się trochę rozglądać, ale wybór jest na prawdę przeogromny. Nie chcę wydać fortuny, ale boję się również kupić jakiś tandetnych soczewek do okularów.

    Planuję kupić we Wrocławiu, jaką firmę soczewek polecacie, żeby chroniła dobrze mój wzrok ale nie kosztowała fortuny? Nie wiem czy za 2 lata wzrok mi się znowu nie pogorszy... Warto kupować soczewki Zeissa, są chyba najdroższe...?

    Pierwsze więc moje pytanie to o firmę soczewek,
    a drugie to gdzie zrobić sobie okulary we Wrocławiu, żeby było tanio a dobrze...

    Może warto pojechać na Śląsk i tam kupić (Rybnik i okolice), nie wiem, może jest taniej...

    Kolejna sprawa to szkło czy plastik...

    Strasznie to dla mnie trudny temat, chcę chronić oczy i jak już kupuję to moją się sprawdzić (myślę, że będę je nosić cały czas, a nie tylko przed komputerem), ale też przepłacić nie chcę...

    Pozdrawiam i czekam na rady...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 stycznia 2010, 14:07

    Pomysl o podstawowych soczewkach z powloka antyrefleksyjna - komplet od mysle 100-140zl
    Z bardziej "sliska" powloka antyrefleksyjna (latwiejsze czyszczenie) to koszt okolo 180-210zl

    Kazda soczewka chroni przed UV wiec nie sa z tym zwiazane zadne dodatkowe koszty!

    Do tego doliczasz oprawke i gotowe...

    Wazne - przy odbiorze przypilnuj dokladnego odpisu Twoich okularow:
    - oprawa: firma, model, kolor
    - soczewki: firma, model, uszlachetnienia
    dlaczego? na soczekwach nie jest napisane jakie sa, skad i jaki maja antyrefleks, z opraw moze Ci nadruk z czasem zejsc... a jak sie cos stanie z okularami? Jak naprawic?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Optyk - Wrocław albo śląsk

    autor: mexx » 08 maja 2019, 14:05

    Zawsze przy takich mocach mam wątpliwości. Jeżeli moc soczewek jest do dali, to pewnie poprawi ostrość widzenia w dal. Natomiast do bliży, jeżeli ta moc nie jest podyktowana zaburzeniami widzenia obuocznego, to okulary pomogą raczej jak umarłemu kadzidło. Bez okularów w komputerze będzie może tak samo, albo nawet łatwiej, lżej, niż w okularach. Jeżeli okulary miałyby służyć wyłącznie do komputera, to sprawdziłbym, czy rzeczywiście są konieczne.
  • JulkazWrocka
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 lipca 2019, 09:16

    Re: Optyk - Wrocław albo śląsk

    autor: JulkazWrocka » 15 lipca 2019, 09:35

    A może sprawdź [regulamin - reklama link] Okulista powie co i jak należy robić, gdy faktycznie tak długo pracujesz przed kompem, a optyk, którego też mają na miejscu i salon pozwolą dobrać coś na każdą kieszeń.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości