ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Słabsze soczewki a przyzwyczajenie się
  • midnight
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 13 lipca 2009, 19:30
    Lokalizacja: Polska

    Słabsze soczewki a przyzwyczajenie się

    autor: midnight » 13 lipca 2009, 19:43

    Witam,

    Jakiś czas temu pisałem już na forum o swoich problemach z okularami. Nie będę wszystkiego opisywał, bo jest to mało istotne, w każdym bądź razie przez ostatnie pół roku bardzo się męczyłem (mam silną alergię i ciężko znaleźć oprawki, które by mnie nie uczulały). W końcu zrezygnowałem z noszenia zrobionych w grudniu okularów i przerzuciłem się na stare, które mnie nie uczulały, jednak czułem w nich dyskomfort, wobec czego wybrałem się do okulisty.

    Stare okulary wyglądały tak:
    Sfera/Cylinder/Oś
    +1.0 -1.0 45 stopni
    +1.0 -1.0 150 stopni

    Zaś nowe:
    pl -1.0 45 stopni
    +0.5 -1.0 150 stopni

    Rozstaw w obydwu przypadkach taki sam (64).

    Kiedy założyłem nowe okulary, poczułem się bardzo dziwnie. Kiedy patrzę tylko jednym okiem to widzę dobrze, ale kiedy patrzę normalnie (obydwoje oczu) to dziwnie się czuję. Czy to normalne? Jeśli wartości są mniejsze to też oczy muszą się przyzwyczaić? (Aha, dodam, że przez ostatnie dwa miesiące w ogóle nie nosiłem okularów, jeśli to ma jakieś znaczenie). W sumie to trochę dziwne, że aż taka zmiana (jedno oko plan) i w sumie nie wiem ile dni może zająć przyzwyczajenie się (zawsze pisaliście tutaj, że nawet do 2 tygodni). Pozdrawiam :)

    Aha, mam jeszcze pytanie co oznacza adnotacja 'SL' (jest obok CRAR, to akurat znam)
    Ostatnio zmieniony 13 lipca 2009, 19:45 przez midnight, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości