ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Czy szkła cylindryczne potrzebne?
  • mama_oli
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 stycznia 2009, 22:47
    Lokalizacja: Krosno

    Czy szkła cylindryczne potrzebne?

    autor: mama_oli » 19 stycznia 2009, 22:57

    Jeden okulista przypisa? dziecku 7. letniemu szk?a cylindryczne. Drugi powiedzia?, ?e niedo?? ?e s? zb?dne to mog? zaszkodzi?, ten okulista u?wiadomi? mnie, ?e takie szk?a nasi si? przy astygmaty?mie, a moje dziecko takiej wady nie posiada. Ten pierwszy wog??le o astygmaty?mie nie wspomnia?. I co ja mam pocz??, zmieni? dziecku okulary?
    Prosz? o szybk? odpowied?.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez mama_oli, łącznie zmieniany 1 raz.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 19 stycznia 2009, 23:24

    Je wybra?abym si? do trzeciego niezale?nego okulisty, nie wspomnia?abym mu o dw??ch poprzednich badaniach i poczeka?abym na jego diagnoz?, po diagnozie przedstawi?abym mu poprzednie dwie diagnozy i poprosi?a o ustosunkowanie si? do nich i wyja?nienie sk?d taka rozbie?no??. W ko?cu masz prawo wiedzie? o co chodzi i dlaczego tak jest, inaczej nie podejmiesz s?usznej decyzji. A mo?esz nam Mamo Oli napisa? jakie moce przepisali okuli?ci?
  • mama_oli
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 stycznia 2009, 22:47
    Lokalizacja: Krosno

    autor: mama_oli » 20 stycznia 2009, 09:02

    Dzi?kuj? za odpowied?. Z wybraniem si? do trzeciego okulisty jest ma?y problem - d?ugie kolejki i nie mam tu na my?li przychodni. Do drugiej wizyty rejestrowa?am si? w grudniu, a termin otrzyma?am na kwiecie?, tylko dzi?ki znajomo?ci? uda?o si? przesun?? wizyt?.
    Pierwszy okulista: OP +1 (sfera) +1 (cylinder) 90 st (o?)
    OL +2,5 +1,5 90 st

    Drugi:
    OP +1
    OL +2

    Co jeszcze ciekawe u pierwszego odleg?o?? ?renic wynios?a 54 mm, a u drugiego 57 mm. Czy mo?liwa jest taka rozbie?no???
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 stycznia 2009, 13:00

    mama_oli pisze:Do drugiej wizyty rejestrowa?am si? w grudniu, a termin otrzyma?am na kwiecie?, tylko dzi?ki znajomo?ci? uda?o si? przesun?? wizyt?.
    Wyj?ciem mo?e by? jeszcze wizyta prywatna.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 stycznia 2009, 13:10

    Nie sposob stwierdzic co badajacy mial na mysli stawiajac taka a nie inna diagnoze.

    Moze roznili sie podejsciem do korekcji malych dzieci. Teorie zmieniaja sie w czasie... kiedys uwazano ze krotkowzrocznosci nie nalezy w pelni korygowac, aktulanie podejscie jest inne... w pelni korygowac. Na dzisiaj tez mozna spotkac specjalistow ktorzy stosuja jedna i druga teorie.

    Co do roznicy w pomiarze PD, to tez zalezy jak je wykonywali, jednak PD i tak mierzy dopiero optyk podczas doboru okularow.
    Czy dziecko mialo kropione oczka? Moglo byc tak ze jeden zakropil, drugi nie... zrenica miala inna wielkosc a mierzyl od brzegu zewnetrznego zrenicy jednego oka do brzegu wew. drugiego oka. Wieksza zrenica mogla miec tutaj wplyw, a jezeli nawet nie bylo kropione to oswietlenie w jakim byl mierzony rozstaw... im ciemniej tym wieksza zrenica. Jak Pani widzi wiele niewiadomych.

    Natomiast faktycznie nie pozostaje nic innego jak udac sie do trzeciego aby przeprowadzil badanie a pozniej konsultowac sie z nim majac wiedze bogatsza o doswiadczenia.
  • mama_oli
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 stycznia 2009, 22:47
    Lokalizacja: Krosno

    autor: mama_oli » 20 stycznia 2009, 20:46

    Wielkie dzi?ki za odpowied?. Drugi okulista by? w?a?nie prywatnie, tak jest oblegany, ?e w tej chwili ma wolne terminy dopiero w czerwcu - my?l?, mam nadziej? ?e to ?wiadczy o profesjonalizmie, z drugiej strony ka?dy si? mo?e myli?. Pozostaje mi szuka? okulisty w miar? dobrego i nie obleganego przez t?umy.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości