ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Używanie słabszych szkieł
  • Rtw
    Posty: 0
    Rejestracja: 18 września 2019, 12:49

    Używanie słabszych szkieł

    autor: Rtw » 18 września 2019, 12:52

    Dzień dobry.

    Niedawno byłem u optyka w celu wymiany okularów na nowe.
    Okazało się, że pogorszył mi się wzrok z -0,75 na - 1,25.
    Dostałem już nowe okulary ale mam też okulary przeznaczone do pracy na budowie, które posiadają słabsze szkła.
    Zapomniałem dopytać podczas wizyty, więc proszę o odpowiedź, czy mogę bezpiecznie korzystać ze starych, słabszych okularów?

    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • ybrissa
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 października 2019, 22:50

    Re: Używanie słabszych szkieł

    autor: ybrissa » 13 października 2019, 23:05

    Niepełna korekcja nie jest dobra. Lepiej wrzucić oko od razu na głęboką wodę i mieć pełne widzenie. Pamiętam pierwsze okulary 10 letniej córki -0,75/-1D i było wtedy zakładanie, ubieranie i w zasadzie nie wiele one dawały. Dopiero po założeniu na stałe -1,5D i -1,75D uzyskała komfort widzenia.
    P.S. Inna sprawa, że teraz po ośmiu latach musi chodzić już w -5,5 D, ale żyje jak człowiek, uczy się i rozwija. :roll:
  • miroslawakorek
    Posty: 0
    Rejestracja: 18 października 2019, 10:01

    Re: Używanie słabszych szkieł

    autor: miroslawakorek » 18 października 2019, 10:08

    Mam znajomą, która od małego nosi okulary i nawet po wizytach u okulisty potrafiła mrużyć oczy. Dopiero po paru latach trafiła na optometryste, który wszystko jej wyjaśnił (tym samym mogę polecić https://optykkrawczyk.pl/okulary-korekcyjne-poznan/ bo bardzo sobie chwali). Wydaje mi się, że słabsze niż przepisane szkła mogą tylko pogarszać widzenie i warto o to dopytać... Oko się dodatkowo męczy, gdy instynktownie się je mruży podczas pracy, dlatego bardzo ważne jest, żeby odpowiednio dobrać okulary korekcyjne. Poznań jest miastem pełnym specjalistów, więc jeszcze raz gorąco polecam dopytać optyka
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości