Dobór soczewek

OKULARY - czyli wszystko o soczewkach okularowych, oprawkach, okularach przeciwsłonecznych, rodzajach, uszlachetnieniach, materiałach oraz pozostałe informacje dla okularników

Moderator: LEMUR

Odpowiedz
yszty
Posty: 1
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 17:46

Dobór soczewek

Post autor: yszty » 14 grudnia 2017, 17:48

Witam,

Chciałbym poradzić sie forumowiczów, jestem młodym infomatykiem, pracuje od poniedziałku do piatku przed komputerem i czasami po pracy też, dodatkowo telewizja i smartfon. Planuje zakup moich pierwszych okularów do korygowania mojej wady wzorku. Dodatkowo myślałem nad powłoką antyrefleksyjną lub Blue Control (Słyszałem, że używa się ich do 4 godzin dziennie). Znam się na tym tyle co przeczytałem w internecie dlatego prosze o porade jakie soczewki mógł bym zastosować żeby chronić jak sie da mój wzork.

Jeżeli zastosował bym okulary odpowiednie do mojej wady wzorku wraz z jakąś ochroną dodatkową i używał bym ich głownie w pracy oraz gdy mam doczynienia z sprzetem wyświetlającym obraz a pozatym odkładał je to może jakoś negatywnie wpłynąć na wzork? Czy istanieje możliwość, że wzork sie poprawi/pogorszy od stosowania soczewek korekcyjnych?

Pozdrawiam Tomasz

Awatar użytkownika
LEMUR
Moderator
Moderator
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
Lokalizacja: `O^O'
Kontaktowanie:

Re: Dobór soczewek

Post autor: LEMUR » 16 grudnia 2017, 09:14

Cześć. Soczewki odcinające światło niebieskie są dobrym rozwiązaniem, jednak one nieco zmieniają barwę kolorów. Jeżeli zatem pracujesz jako grafik lub odzwierciedlenie barw to ważny dla ciebie czynnik - odpuściłbym, w przeciwnym razie polecam.
Te soczewki są stworzone do pracy z urządzeniami emitującymi nadmiar niebieskiego światła, także przy prowadzeniu samochodu możesz nieco narzekać - są takie sygnały od innych użytkowników. Pamiętaj, że skoro stworzone do jakichś czynności to w innych już nie koniecznie.

Dodatkowo wiele systemów oferuje już programy zmieniające barwę monitora uwzględniając porę wieczorową / nocną. Możesz je dodatkowo zainstalować i korzystać

Dodatkowo sugerowałbym potwierdzenie np. braku wady wzroku u specjalisty

Odpowiedz
http://www.phpbbstyles.pl